بیوگرافی اسرا رونابار(Esra Ronabar) بازیگر نقش آرزو در اشک های جنت

اسرا رونابار (به ترکی Esra Ronabar ) متولد ۱٩٧٨ در ازمیر ترکیه؛ بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ترکیه است. بازی زیبای اسرا رونابار در سریال اشک های جنت بهانه ای شد برای پرداختن به بیوگرافی این بازیگر ترک. با وای آره همراه باشید:

 

تحصیلات

اسرا رونابار یک خواهر دو قلو دارد. اسرا در رشته ی مهندسی شیمی دانشگاه آنکارا پذیرفته شد اما پس از قبول شدن در آزمون های بازیگری، این رشته را رها کرد و وارد حرفه ی بازیگری شد. او در حال حاضر فارغ التحصیل رشته ی تئاتر از دانشگاه آنکارا است. او همچنین در ٧  آگهی تبلیغاتی از جمله Ulker Cokokrem و All days به بازی پرداخته است.

 

آغاز کار حرفه ای

اسرا رونابار اولین بار با سریال حتی اگه سرنوشت جدا کنه  در سال  ۱۹۹۸ به عرصه ی بازیگری قدم گذاشت. بازیگران اصلی این سریال را اسرا رونابار، سرکان اوستونر، سونا دیزدار و اردوغان کاپی سیز تشکیل می دادند.   

فیلم ها و سریال های اسرا رونابار

اسرا سپس با نقش بیننور آرهان در سریال حکایتی از استانبول به بازی پرداخت و در بین بینندگان به شهرت رسید. از بازیگران این سریال می توان به مهمت آسلانتوغ، آهو تورک پنچه، اوزان گوون، چتین تکیندور، آرسن گورزاپ، آلتان ارککلی، وحیده گوردوم، یاسمین چونکا و اسماعیل حاجی اوغلو اشاره کرد.  

اسرا در سال ٢۰۱٢ در سریال پرتگاه با بازیگرانی همچون لونت آراس، زکی اوجاک، بیرکان سوکولو، هازال فیلیز کوچوک کوسه و امید بلن همبازی شد.

او در سال ٢۰۱٣ در سریال رازی را به تو خواهم گفت در کنار مراد هان، اکین کوچ، دمت اوزدمیر، بوراک جان و دیلا دانیشمان، نقش های اصلی این سریال را بر عهده گرفت.

او در ٢٢ سپتامبر ٢۰۱٣ و هنگام رفتن به سر صحنه ی این سریال تصادف شدیدی کرد و ۵.۵ ساعت زیر تیغ جراحی بود.

اسرا مدت زیادی نتوانست سر صحنه ی فیلمبرداری حاضر شود و همینکه رو به بهبودی بود باز هم با یک تصادف دیگر مواجه شد و پلاتین دستش که در عمل جراحی قبل کارگذاشته شده بود شکست. در نهایت وی مجبور شد از این سریال خداحافظی کند.

عکس بدون آرایش اسرا رونابار
عکس بدون آرایش اسرا رونابار

آخرین بازی اسرا رونابار در سال ٢۰۱٨ و مربوط به سریال پرطرفدار اشک های جنت است. او در این سریال در کنار برک آتان و آلمیلا آدا نقش اصلی این سریال را برعهده گرفته است.

 

قد و وزن اسرا رونابار 

قد اسرا ۱.۶۰ سانتی متر و وزن او ۵۵ کیلوگرم است.

قد و وزن اسرا رونابار 

همسر اسرا رونابار 

اسرا رونابار متاهل است. او در سال ٢۰۰۶ با بازیگر ترک، باریش فالای ازدواج کرد و در سال ٢۰۰٩ صاحب پسری بنام روزگار ماوی شد.

همسر اسرا رونابار 

سریال های اسرا رونابار 

۱٩٩٨- سریال Kader ayirsa bile (حتی اگه سرنوشت جدا کنه) در نقش سونا 

٢۰۰٣- سریال A.G.A در نقش جانسو 

٢۰۰٣ -سریال Bir istanbul masala(حکایتی از استانبول) نقش بیننور گویالی آرهان 

٢۰۰۵- سریال Beyaz Gelincik در نقش بهار 

٢۰۰۵- سریال Son osmanli (آخرین عثمانی)

٢۰۱۰ -سریال Kustum Cicegi در نقش شاهانه 

٢۰۱٢ –سریال Ucurum (پرتگاه) در نقش نور سرتاچ 

٢۰۱٣ -سریال  Sana bir sir veregegim (رازی را به تو خواهم گفت) در نقش سوگی گوندوغدو 

٢۰۱۵ -سریال Tatli cicuk yalancilar (دروغگوهای کوچک شیرین) – بازیگر میهمان 

٢۰۱٧ تا ٢۰۱٨- سریال Cennetin Goz yaslari (اشک های جنت) در نقش جاویدان/ آرزو

 

فیلم های سینمایی اسرا رونابار 

٢۰۰٧- فیلم سینمایی Hayattan korkma (از زندگی نترس) در نقش زیللی امینه

 

از دست ندهید