بیوگرافی کامل و عکس های جذاب سو جی ساب و همسرش

سو جی ساب ( به لاتین Su ji sub ) متولد ۱٣ آبان ۱٣۵۶ در سئول کره جنوبی، بازیگر و رپر سرشناس اهل کره است که فعالیت خود را از سال ۱٩٩۵ آغاز کرده است. برای مطالعه بیوگرافی کامل سو جی ساب، با وای آره همراه باشید: 

 

 

تحصیلات و خانواده 

 

سو یک خواهر بزرگتر از خودش دارد که در حال حاضر در استرالیا زندگی می کند. پدر و مادر سو جی ساب در کودکی از یکدیگر جدا شده اند. 

 

 

او از ۱۰ سالگی به یادگیری درس های شنا پرداخت و پس از چندین سال فعالیت توانست در بازی های ملی کره، برنده مدال برنز شود. او فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه چانگ وون است.

 

 

سو در سال ۱٩٩۵ برای مدت کوتاهی برای برند لباس STORM کار کرد و پس از آن وارد حرفه بازیگری شد. او از سال ٢۰۰۵ تا ٢۰۰٧ به خدمت سربازی مشغول بود.

تحصیلات و خانواده ی سو جی ساب

طبق گفته سو، او اصلا علاقه ای نداشته تا به یک سلبریتی تبدیل شود و در آن زمان در زندگی او تنها هیپ هاپ و شنا وجود داشته است. او یک کودک بدون اعتماد به نفس بود و در نوجوانی بسیار خجالتی و درونگرا بوده است.

 

 

آنطور که سو گفته است، او تنها به این دلیل به حرفه مدلینگ روی آورده بود تا بتواند در کنار ستاره هیپ هاپ آن زمان یعنی کیم سونگ جائه که یک چهره شناخته شده در زمینه مدلینگ لباس بود کار کند و همینطور از این کار بی دردسر، براحتی کسب درآمد کند.

 

 

لازم به ذکر است که کیم سونگ جائه در سال ۱٩٩۵ از دنیا رفت. سو به همراه دوست خود برای تست مدلینگ رفت و از وی برای این کار دعوت شد. سو همچنین چندین آلبوم هیپ هاپ نیز منتشر کرده است.

 

 

آغاز کار بازیگری

 

سو جی ساب برای اولین با سریال سه دختر و سه پسر به دنیای بازیگری قدم گذاشت و با سریال کفش های شیشه ای در سال ٢۰۰٢ به شهرت رسید. او با بازی نقش چا مو هیوک در سریال متاسفم، دوستت دارم، تبدیل به یک سوپر استار شد.  

فیلم ها و سریال های سو جی ساب

سو با بازی در این سریال نه تنها در کره بلکه در کل آسیا به یک ستاره تبدیل شد و شهرت فراوانی بدست آورد. سو جی ساب در چند فیلم خارجی از جمله فیلم ژاپنی Kitaro and the Millennium Curse و فیلم چینی Sophie’s Revenge نیز به هنرنمایی پرداخته است.  

 

 

از سریال هایی که سو جی ساب در آن ها نقش اصلی را بر عهده داشته می توان به سریال  متاسفم، دوست دارم (٢۰۰۴)، هابیل و قابیل (٢۰۰٩)، روح (٢۰۱٢)، ارباب خورشید (٢۰۱٣)، اوه ونوس من (٢۰۱۵) و همچنین فیلم برش سخت (۲۰۰۸) اشاره کرد.  

فیلم ها و سریال های مشهور سو جی ساب

سو تا به امروز دو کتاب از خود منتشر کرده است که عبارتند از Su ji sub’s journey در سال ۲۰۱۰ و Only you with So ji sub در سال ٢۰۱٢. او یک مجله بنام SONICe Vol.1 را نیز در سال ۲۰۱۳ پایه گذاری کرده است. سو در مجله خود محتواهایی در مورد روابط عاشقانه، غذاها، کتاب، موسیقی و غیره منتشر می کند.

 

 

جوایز و افتخارات سو جی ساب 

 

سو تا به امروز جوایز زیادی در عرصه بازیگری بدست آورده است که از جمله آن ها می توان به جایزه Grimae بهترین بازیگر مرد در سال ٢۰۰٩ برای فیلم هابیل و قابیل، جایزه بهترین بازیگر مرد در چهل و پنجمین جشنواره هنری بائه سانگ برای فیلم برش سخت، جایزه درام محبوب KBS برای سریال متاسفم، دوستت دارم، جایزه بهترین بازیگر آینده دار در سومین جشنواره فیلم آسیایی و جایزه گرند پرایز در سی و هفتمین جشنواره فیلم MBC در سال ٢۰۱٨ برای فیلم تریوس پشت سر من را نام برد.

فیلم ها و سریال های مشهور سو جی ساب

سو به خاطر تلاش هایش در زمینه رونق توریست در استان گنگ وون، سفیر حسن نیت نامیده شد و جاده ای ۵۱ کیلومتری در این استان بنام او نامگذاری شد. از این جاده در ٢۰ می ٢۰۱٢ رونمایی شد. این اولین بار بود که جاده ای کامل به نام یک بازیگر کره ای ثبت می شد. 

 

 

سو جی ساب همچنین با حضور در فعالیتهای مختلف تبلیغی، از طرف آژانس پلیس ملی به عنوان سفیر تبلیغاتی در زمینه پیشگیری از وقوع جرایم سایبری معرفی شد. سو جی ساب به افزایش آگاهی و جلوگیری از جرایم سایبری مانند هک و کلاهبرداری اینترنتی کمک زیادی کرد.

 

 

قد و وزن سو جی ساب 

 

قد سو، ۱.٨٢ سانتی متر و وزن او ٧۰ کیلوگرم است. 

قد و وزن سو جی ساب 

همسر و روابط خصوصی سو جی ساب 

 

سو جی ساب متاهل است و در سال ٢۰۱٩ اعلام کرد که با یک گوینده کره ای (متولد ۱۹۹۴) بنام چو اون جئونگ رابطه دارد. عروسی این زوج در سال ۲۰۲۰ برگزار شد. 

همسر سو جی ساب کیست؟

اینستاگرام سو جی ساب 

 

سو در اینستاگرام فعال است و اینستاگرام رسمی او در حال حاضر ۱۷۸ هزار دنبال کننده دارد.

اینستاگرام سو جی ساب 

فیلم های سو جی ساب

 

٢۰۰٢- فیلم Can’t Live Without Robbery 

 

٢۰۰٨- فیلم Movie is Movie (فیلم، فیلم است) 

 

٢۰۰٨- فیلم Kitaro and the Millennium Curse

 

۲۰۰۸- Hard cut (برش سخت)

 

٢۰۰٩- فیلم Sophie’s Revenge 

 

٢۰۱۱- فیلم Friends & Love (دوستان و عشق)

 

٢۰۱۱- فیلم Always (همیشه) (نقش مقابل هان هیو جو)

 

٢۰۱٢- فیلم A Company Man 

 

٢۰۱۵- فیلم The Throne 

 

٢۰۱٧- فیلم The Battleship Island 

 

٢۰۱٨- فیلم Be With You 

 

۲۰۲۱- فیلم alienoid 

 

۲۰۲۲- فیلم Confession

 

 

سریال های سو جی ساب 

 

۱٩٩۶- سریال Three Guys and Three Girls (سه پسر و سه دختر)

 

۱٩٩٧- سریال Model (مدل)

 

۱٩٩٧- سریال Oh Happy Day

 

٢۰۰۰- سریال Love Story Miss Hip-hop and Mr. Rock

 

٢۰۰۰- سریال Cheers for the Women 

 

٢۰۰۱- سریال Delicious Proposal(پیشنهاد خوشمزه)

 

٢۰۰۱- سریال Law Firm (شرکت حقوقی)

 

٢۰۰٢- سریال We Are Dating Now (قرار میگذاریم)

 

٢۰۰٢- سریال Glass Slippers (کفش شیشه ای)

 

٢۰۰٣- سریال Thousand Years of Love (هزاران سال عشق)

 

٢۰۰۴- سریال What Happened in Bali (خاطرات بالی)

 

٢۰۰۴- سریال Sorry I Love You (متاسفم، من عاشقتم)

 

٢۰۰٨- سریال U-Turn 

 

٢۰۰٩- سریال Cain and Abel (هابیل و قابیل)

 

٢۰۱۰- سریال Road Number One (جاده ی شماره ی یک)

 

٢۰۱٢- سریال Ghost (روح)

 

٢۰۱٣- سریال Master’s Sun (ارباب خورشید)

 

٢۰۱۴- سریال One Sunny Day (یک روز آفتابی)

 

٢۰۱۵- سریال Warm and Cozy (گرم و دنج)

 

٢۰۱۵- سریال Oh My Venus (اوه ونوس من)

 

٢۰۱٨- سریال My Secret Terrius (تریوس پشت سر من)

 

۲۰۲۲- سریال Doctor Lawyer ( وکیل دکتر ) در نقش هان یی هان 

از دست ندهید