بیوگرافی کامل پلین کاراهان به همراه عکس های همسران و فرزندانش

پلین کاراهان ( به ترکی  Pelin Karahan ) با نام کامل ویلدان پلین کاراهان متولد ۱۴ اکتبر ۱٣۶٣ در آنکارا، بازیگر و مجری ترک است. در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی پلین کاراهان بپردازیم. با وای آره همراه باشید: 

 

خانواده و تحصیلات

پلین از پدری بنام بایرام علی متولد شده است. پدر و مادر پلین وقتی او ٨ ماهه بود از یکدیگر جدا شده اند. او در کنار مادر، خاله و مادربزرگش بزرگ شده و شرایط مالی سختی را تجربه کرده است.

خانواده و تحصیلات پلین کاراهان

 پلین دوره ی دبیرستان را در دبیرستان احمد پاشا به پایان رساند و پس از آن، از رشته مدیریت توریسم دانشگاه آنادولوی اسکی شهیر فارغ التحصیل شد. او سپس به استانبول آمد و در بخش ارتباط با مشتریان یک شرکت تبلیغاتی شروع بکار کرد و در عین حال در آژنس مدلینگ Erberk نام نویسی کرد.

پلین در ابتدا با فیلم تبلیغاتی برند Demirdokum جلوی دوربین رفت و پس از آن برای برند های Nestle Kit-kat ، Coca cola Light ،Ulker Royal Golf ، Yedigun،carrefour ، Penti، Komili Sampuan ، و ipana بازی کرد. 

 

آغاز کار حرفه ای 

پلین برای اولین در سال ۱۹۹۱ با فیلم Sonsuz yurumek به دنیای بازیگری قدم گذاشت. او از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در سریال Kavak yelleri به ایفای نقش آسلی پرداخت و در سال ۲۰۱۲ با نقش مهرماه سلطان در سریال معروف حریم سلطان حاضر شد.

سایر بازیگران این سریال معروف را افرادی همچون هالیت ارگنچ، مریم اوزرلی، واحیده گوردوم، نباهات چهره، اوکان یالابیک، بوراک اوزچویت، مهمت گونسور، نور فتاح اوغلو، سلما ارگچ، اوزان گوون، مروه بولگور، انگین اوزتورک، آراس بولوت اینملی، برراک توزوناتاچ، دنیز چاکیر، ملتم جومبول و سارپ آککایا تشکیل میدادند. آخرین بازی پلین کاراهان مربوط به سریال کافی در سال ۲۰۱۶ است. 

پلین کاراهان در سریال حریم سلطان

پلین همچنین در عرصه ی  مجریگری نیز فعالیت دارد و مجریگری برنامه ی مربوط به حیوانات بنام Bir evde و برنامه ی آشپزی Nefis Tarifler را بر عهده داشته است.

 

جوایز پلین کاراهان 

پلین در سال ۲۰۱۱ موفق به دریافت جایزه ی موفق ترین بازیگر زن برای سریال Kavak yelleri شد. او همچنین در جشنواره ی جوایز بین المللی BIAF-Beirut ، جایزه ی بهترین بازیگر زن را برای بازی در سریال حریم سلطان از آن خود کرد.

 

علایق پلین کاراهان 

پلین به نقاشی روی تابلو علاقه ی زیادی دارد و گفته است که روزی حتما یک نمایشگاه نقاشی باز خواهد کرد. او همچنین عاشق درست کردن شیرینی است و طبق گفته ی وی، دوست دارد در آینده صاحب یک شیرینی فروشی شود.

 

همسر و دروابط خصوصی پلین کاراهان 

پلین دو سال با بازیگر ترک، ابراهیم کندیرجی نامزد بود. پلین پس از مدتی رابطه با یک مربی بدن سازی بنام اردینچ بکیراوغلو، در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۱ در بارسلون اسپانیا با او ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۳ از وی جدا شد.

همسر و دوست پسر پلین کاراهان 
پلین کاراهان در کنار همسر اولش اردینچ بکیراوغلو

پلین برای بار دوم و در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴ در کاخ تاریخی عادله سلطان با فردی بنام بدری گونتای ازدواج کرد و در دسامبر ۲۰۱۴ پسر اول خود بنام علی دمیر را بدنیا آورد. پسر دوم او بنام جان ایوب نیز در مارس ۲۰۱۷ متولد شد. همسر پلین کاراهان ، صاحب یک شرکت خدمات نظافت و نگهبانی است. او و بدری در سالن والیبال با یکدیگر آشنا شده اند.

همسر و دوست پسر پلین کاراهان 

قد و وزن پلین کاراهان 

قد پلین ۱.۶٣ سانتی متر و وزن او ۵۴ کیلوگرم است.

 

اینستاگرام پلین کاراهان 

پلین کارهان جزو سلبریتی های پرطرفدار اینستاگرام است و در حال حاضر ٣.٨ میلیون دنبال کننده دارد. 

 اینستاگرام پلین کاراهان 

فیلم ها و سریال های پلین کاراهان

۱۹۹۱- سریال Sonsuz yurumek  

٢۰۰٧- سریال Kavak yelleri در نقش آسلی زیبک 

٢۰۱٢- سریال Muhtesem yuzyil (حریم سلطان) در نقش مهرماه سلطان 

٢۰۱٢- سریال Mavi kelebekler (پروانه های آبی)- بازیگر میهمان 

٢۰۱۶- سریال Yeter (کافی) در نقش در نقش آیلین هارمانلی 

 

از دست ندهید