بیوگرافی کامل آلینا بوز ، بازیگر دورگه ی ترک روس +عکس های جدید خود و مادرش

آلینا بوز ( به ترکی Alina boz)، بازیگر زیبای ترک، متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۹۸ در مسکو روسیه است. در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی کامل آلینا بوز بپردازیم. با وای آره همراه باشید:

خانواده و تحصیلات 

مادر آلینا بوز اهل روسیه و پدرش از ترک های اهل بلغارستان است. آلینا تا ۷ سالگی در یکی از روستا های حاشیه ی مسکو زندگی میکرد. او در همان دوران به همراه پدر بزرگ خود به دیدن تئاتر های مختلف میرفت و از همین جا علاقه اش به بازیگری آغاز شد.

آلینا بوز و مادرش
آلینا بوز و مادرش

آلینا در سن ۷ سالگی به دلیل کار پدرش که راهنمای تور به زبان روسی بود، به استانبول ترکیه مهاجرت کرد و زبان ترکی را در ترکیه یاد گرفت.

او در دوران دبیرستان مهمانداری هواپیما خوانده و پس از فارع التحصیلی از دبیرستان در رشته ی تئاتر دانشگاه قدیر خاص پذیرفته شده است. آلینا در ۹ سالگی شرکت در کلاس های رقص و تئاتر را آغاز کرد و سپس در مرکز بازیگری باریش مانچو به یادگیری درس بازیگری پرداخت.

بیوگرافی و عکس های جذاب آلینا بوز
چهره بدون آرایش الینا بوز

این بازیگر جوان و با استعداد ترک پس از شرکت در این کلاس ها در یکی از آژانش های تبلیغاتی ثبت نام کرد و شروع به بازی برای برند های مختلف کرد. آلینا در سال ۲۰۱۰ به همراه مراد بوز، چهره ی تبلیغاتی مجله heygirl شد. لازم به ذکر است که آلینا بوز و مراد بوز هیچ گونه رابطه فامیلی با یکدیگر ندارند.

آغاز کار هنری 

آلینا بوز برای اولین بار با سریال پرستار جسور و با بازی نقش جانان به دنیای بازیگری قدم گذاشت. از بازیگران این سریال می توان به هاکان ییلماز، شبنم بوزوکلو و یلیز شار اشاره کرد. آلینا در سال ۲۰۱۴ با بازی نقش هازال در سریال گوزل در بین بینندگان بسیار شناخته شد.

آلینا در این سریال در کنار بازیگران مطرحی همچون نورگل یشیلچای، ارکان پتک کایا، ابرو اوزکان و بوراک توزکوپاران به هنرنمایی پرداخته بود. او در سال ۲۰۱۶ در کنار افرادی همچون جعفر آلگوز، ملک بایکال، جهان ارجان، آلگی اکه و نورسل کوسه برای اولین بار مقابل دوربین سینما حاضر شد و به ایفای نقش ملیس قهوه چی پرداخت.

آخرین بازی آلینا مربوط به سریال دستم را رها نکن است که به همراه آلپ ناوروز نقش اصلی این سریال را برعهده دارد.

 

قد و وزن آلینا بوز 

قد آلینا ۱.۷۳ سانتی متر و وزن او ۵۰ کیلوگرم است.

قد و وزن آلینا بوز همسر و دوست پسر آلینا بوز 

آلینا بوز مجرد است. آلینا از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ با بوراک یوروک، بازیگر ترک دوست بود. او در سال ۲۰۱۷ از بوراک جدا شد و با میتهت جان اوزر، پسر خواننده ی معروف ترک یعنی پسر سزن آکسو دوست شد.

همسر و دوست پسر آلینا بوز 
آلینا بوز و میتهت جان اوزر

چندی پیش خبری در رابطه با نامزدی آلینا با میتهت در رسانه ها مطرح شده بود که آلینا این خبر را رد کرده بود. آلینا که با میتهت یک اختلاف سنی ۱۶ ساله داشت پس از یکسال از او جدا شد. میتهت قبلا با بازیگر زیبای ترک، هازار ارگوچلو دوست بوده است.   

 آلینا پس از این جدایی، رابطه خود را با بدیرهان سورال که برادر دوقلوی بازیگر ترک، بنسو سورال است آغاز کرد و پس از مدتی از بدیرهان جدا شد. او اخیرا باز هم با بوراک یوروک دیده شده است.

 

اینستاگرام آلینا بوز 

آلینا در حال حاضر در اینستاگرام حدود ۱.۷ میلیون دنبال کننده دارد.

اینستاگرام آلینا بوز 

فیلم ها و سریال های آلینا بوز 

٢۰۱٣- سریال Cesur hemsire (پرستار جسور) در نقش جانان 

٢۰۱۴- سریال Paramparca (از هم پاشیده یا گوزل) در نقش هازال 

٢۰۱۶ -فیلم سینمایی Kacma birader (فرار نکن برادر) در نقش ملیس قهوه چی

٢۰۱٧ -فیلم سینمایی Boluk

٢۰۱٧- سریال Sevdanin bahcesi (باغچه عشق) در نقش دفنه 

٢۰۱٨ –سریال Vatanim sensin (وطنم تویی) در نقش پرنسس آناستازیا رومانوا

٢۰۱٨- سریال Elimi birakma (دستم را رها نکن) در نقش عزرا

 

از دست ندهید