بیوگرافی جالب ملیس بیرکان بازیگر نقش لیندا در سریال قول+عکس های جدید

ملیس بیرکان (Melis Birkan) بازیگر ۳۶ ساله و جذاب ترک است. ملیس بیرکان فعالیت هنری خود را از ۲۰۰۵ آغاز کرده است.

خانواده ملیس بیرکان

ملیس بیرکان در  ۱۵جولای ۱۹۸۳ به عنوان تنها فرزند خانواده خود در آنکارا به دنیا آمد. نام مادر ملیس سلدا و نام پدرش جودت بیرکان است.

خانواده ملیس بیرکان

تحصیلات 

ملیس بیرکان در دوران ابتدایی به خاطر کار پدرش مجبور شد تا به همراه خانواده اش به استانبول مهاجرت کند. او در دوران ابتدایی و دبیرستان در رشته رقص فعالیت داشت و تصمیم گرفت تا برای یادگیری حرفه ای این رشته وارد کنسرواتور دولتی دانشگاه معمار سینان شود به یادگیری درس باله بپردازد. او در همان دانشگاه همزمان به یادگیری درس های تئوری و عملی رقص های مدرن پرداخت.

تحصیلات ملیس بیرکان

آغاز کار حرفه ای 

طبق گفته ملیس بیرکان، ورود او به عرصه بازیگری مانند داستان یک فیلم بود. زمانیکه ملیس برای اجرای رقص و بدون داشتن آرایش به مراسمی دعوت شده بود از طرف زنی به نام اوزلم دوراک که بعدا مدیر او می شود کشف شده بود.

 

دوراک وقتی ملیس را میبیند از اطرافیان در مورد او سوال می کند و سپس کارت خود را به ملیس می دهد تا ملیس با او تماس بگیرد. ملیس با این زن تماس میگیرد اما چون به بازیگری فکر نمی کرده است مدت طولانی در برابر فکر ورود به این رشته مقاومت می کند.

از طرف دیگر ملیس تصور میکرده است که از عهده این کار بر نمی آید. او با تشویق و همراهی ادزلم دوراک و پس از یک و نیم سال به این ترس غلبه می کند و با برنامه ای تلویزیونی به نام Tarz-i Hayat مقابل دوربین ظاهر شود. این برنامه که در سال ۲۰۰۵ از شبکه کانال ترک پخش می شد، یک برنامه سبک زندگی بود.

او در همان سال توانست به ایفای نقش در سریال Capkin بپردازد. ملیس در سال ۲۰۰۶ در فیلم Barda به کارگردانی سردار آکار حاضر شد و پس از بازی در این فیلم در همان سال برای بازی در سریال Amerikalilar Karadenizde دعوت شد.

پس از این سریال، ملیس در سریال Kopru که ساخت آن دو سال به طول حضور پیدا کرد و در عین بازی در این سریال به ایفا نقش در فیلم Ulak پرداخت. ملیس بیرکان در سال ۲۰۰۸ در فیلم Issiz Adam در کنار جمال هونال، نقش اصلی این فیلم را بر عهده گرفت.

ملیس در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ با نقش لیلی در سریال لیلی و مجنون  توانست طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. کار اخیر ملیس مربوط به سریال پرطرفدار و جنگی قول می باشد. او با نقش لیندا که سردسته تروریست هاست در این سریال ظاهر شده و در کنار بازیگرانی همچون تولگا ساریتاش، نیهات آلتین کایا و دنیز بایسال به هنرنمائی پرداخته است. 

جوایز

ملیسا بیرکان در سال ۲۰۰۹، موفق به دریافت جایزه صدری آلیشیک برای فیلم  issiz Adam شد و عنوان بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

جوایز ملیس بیرکان بازیگر ترک

فعالیت تبلیغاتی

ملیس بیرکان علاوه بر بازیگری در فعالیت های تبلیغاتی نیز شرکت دارد و اخیرا به عنوان چهره تبلیغاتی، با برند معروف خمیردندان سیگنال همکاری می کند.

ملیس بیرکان مدل تبلیغاتی برند سیگنال

قد و وزن ملیس بیرکان

قد ملیس بیرکان ۱.۷۳ سانتی متر و وزن او ۶۴ کیلوگرم است.

همسر و دوست پسر ملیس بیرکان 

ملیس بیرکان تا به امروز ازدواج رسمی نداشته است. او در حال حاضر با آلیجان یوجه سوی رابطه دارد. زمانیکه در مورد ازدواج ملیس با آلیجان سوال شد، ملیس اظهار داشت که برنامه ای ای برای ازدواج نداریم. علیجان قبلا با ملیسا سوزن، بازیگر ترک ازدواج کرده بود که رابطه آن ها تنها ۵ ماه دوام داشت.

همسر و دوست پسر ملیس بیرکان
ملیس بیرکان و آلیجان یوجه سوی

اینستاگرام ملیس بیرکان

ملیس بیرکان در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام فعال است و در حال حاضر بیش از ۴۵ هزار دنبال کننده دارد.

 

 فیلم ها و سریال های ملیس بیرکان 

۲۰۰۵- Çapkın (چشم چران)- سریال های تلویزیونی

۲۰۰۶ -Köprü (سریال های تلویزیونی)

۲۰۰۶ -İyi ki Varsın (سریال های تلویزیونی)

۲۰۰۶ – Amerikalılar Karadeniz’de ( فیلم سینمایی)

۲۰۰۶ – Barda ( فیلم سینمایی)

۲۰۰۷ -Komedi Dükkanı (سریال های تلویزیونی)

۲۰۰۷- Ulak ( فیلم سینمایی)

۲۰۰۸- Ayışığı (سریال های تلویزیونی)

۲۰۰۸- Issız Adam-2008 ( فیلم سینمایی)

۲۰۰۹- ?Bu Kalp Seni Unutur mu (سریال های تلویزیونی)

۲۰۰۹- Adını Sen Koy ( فیلم سینمایی)

۲۰۱۰- Deli Saraylı (سریال های تلویزیونی)

۲۰۱۲- Leyla ile Mecnun (لیلا و مجنون)- سریال های تلویزیونی

۲۰۱۲- İşler Güçler (سریال های تلویزیونی)

۲۰۱۴- Büyük Sürgün Kafkasya (سریال های تلویزیونی)

۲۰۱۴- Saklı Kalan (سریال های تلویزیونی)

۲۰۱۶ -۴۶ Yok Olan (سریال های تلویزیونی)

۲۰۱۶- Sen Benim Herşeyimsin(تو همه چیز منی)- فیلم سینمایی

۲۰۱۸ – Soz (قول)- سریال های تلویزیونی

 

 

 

 

 

از دست ندهید