محمد حماقی و بیوگرافی و عکس های این خواننده خوش صدای عرب

محمد حماقی ( به لاتین Mohamed Hamaki ) با نام کامل ابراهیم محمد الحماقی متولد ۱٣ آبان ۱٣۵۴ در قاهره، خواننده سرشناس مصری است. در این مطلب قصد داریم به بیوگرافی محمد حماقی بپردازیم. با وای آره همراه باشید: 

 

خانواده و تحصیلات

 

پدر حماقی مهندس برق است و در کشور هایی همچون عربستان، مصر و شهر لندن کار کرده است. محمد حماقی در یک خانواده ۶ نفره بدنیا آمده است. او از کودکی از جشن ها و مراسمات مدرسه به خوانندگی می پرداخت.

خانواده و تحصیلات محمد حماقی

حماقی استعداد زیادی در زمینه موسیقی داشت و پس از گوش دادن به آهنگ های مختلف، آن های را بر روی ابزار های موسیقی بخصوص ارگ پیاده میکرد.

 

 

حماقی همچنین یکی از بازیکنان تیم جوانان الاهلی بود اما فوتبال را کنار گذاشت و به حرفه  موسیقی ادامه داد.

 

 

او به خاطر علاقه زیادش به موزیک؛ از آکادمی هنرهای مصر و از رشته موسیقی عرب فارغ‌التحصیل شد. حماقی به ساز گیتار مسلط است و از سوی طرفدارانش عنوان استاد موزیک پاپ و تک تیر انداز لقب گرفته است.

زندگینامه و عکس های محمد حماقی

محمد حماقی در ۱٢ تیر ۱٣٩۰ بدلیل چندین حمله قلبی در طی ضبط آلبومش به بیمارستان منتقل شد اما خوشبختانه پس از مدتی از بیمارستان مرخص شد.

حماقی در سال ٢۰۱٨ یکی از اعضای مسابقه خوانندگی The voice عربی بود. 

بیوگرافی و عکس های محمد حماقی

آغاز کار خوانندگی

 

حماقی تا به امروز ۸ آلبوم استدیویی منتشر کرده است. او اولین آلبوم خود بنام آلبوم خلینا نعیش را در سال ۲۰۰۳ روانه بازار کرد. آلبوم دوم حماقی با نام خالص الکلام حماقی در سال ٢۰۰۶، موفق ترین و پرفروش ترین آلبوم خاورمیانه شد.

آلبوم های حماقی خواننده ی عرب

آخرین آلبوم حماکی بنام کل یوم من در ۴ بهمن ۱٣٩٧ منتشر شد. لازم به ذکر است که یکی از موزیک ویدئوی های حماقی بنام وافتکرت که در سال ٢۰۰٩ در رومانی فیلمبرداری شد، ترجمه شده و توسط خواننده ترک، مصطفی صندل به زبان ترکی خوانده شده است.

 

جوایز و افتخارات حماقی 

 

حماقی تا به امروز جوایز متعددی را در زمینه موسیقی بدست آورده است که از جمله آن ها میتوان به عنوان بهترین خواننده عرب، عنوان بهترین آلبوم برای آلبوم عمره ما یغیب، عنوان بهترین خواننده، بهترین خواننده جوان و عنوان بهترین هنرمند اشاره کرد.

زندگینامه و عکس های محمد حماقی

همسر و نامزد محمد حماقی

محمد حماقی متاهل است. او در ۱۶ آذر ۱٣٩۰ با فردی بنام نهله الحاجری ازدواج کرد و در سال ٩٣ از او طلاق گرفت. حماقی در حساب فیسبوک خود اعلام کرد که دوست ندارد در مورد علت طلاق و مسائل خانوادگی اش در رسانه ها صحبتی بکند و تنها به عدم تفاهم اشاره کرده بود.

همسر محمد حماقی کیست؟
محمد حماقی در کنار همسرش

 

او در سال تیر ۱٣٩۵ زندگی خود را با نحلا الحقری از سر گرفت و در ۱۶ خرداد ٩۶ صاحب دختری بنام فاطمه شد.

بیوگرافی و عکس های جدید محمد حماقی

اینستاگرام محمد حماقی 

 

محمد حماقی جزو سلبریتی های پر طرفدار عرب است و در حال حاضر حدود ۱۳.۶ میلیون دنبال کننده دارد.

اینستاگرام محمد حماقی 

آلبوم های محمد حماقی 

 

٢۰۰٣- آلبوم خلینا نعیش 

 

٢۰۰۶- آلبوم خلص الکلام 

 

٢۰۰٧- آلبوم بحبک کل یوم اکتر 

 

٢۰۰٨- آلبوم ناویها 

 

٢۰۱۰- آلبوم حاجه مش طبیعیه 

 

٢۰۱٢- آلبوم من قلبی بغنی 

 

٢۰۱۵- آلبوم عمره ما یغیب 

 

٢۰۱٩- آلبوم کل یوم من ده

 

۲۰۲۱- آلبوم یا فاتنی 

از دست ندهید