بیوگرافی اویکو گورمن بازیگر نقش آسیه در سریال کارادنیز تو بگو

اویکو گورمن (به ترکی Öykü Gürmen) متولد ۱٣ مرداد ۱٣۶۱ در استانبول، بازیگر و خواننده ی ترک است. بازی بسیار زیبای اویکو گورمن در سریال کارادنیز تو بگو در سال ٢۰۱٩ سبب شد تا به بیوگرافی وی بپردازیم. با وای آره همراه باشید:

 

خانواده و تحصیلات اویکو گورمن

اویکو اصالتا اهل ترابوزان است. او در سال ٢۰۰۱ از دبیرستان هنرهای زیبای پرا فارغ التحصیل شد و پس از آن وارد کنسرواتور دولتی دانشگاه فنی استانبول شد و به تحصیل در رشته ی موزیک ترک پرداخت. او یک برادر دوقلو بنام برکورمن دارد که نوازنده ی گیتار است.

خانواده و تحصیلات اویکو گورمن

آغاز کار موسیقی

اویکو از سنین پایین شروع به یادگیری موسیقی کرد. او بصورت خصوصی، درس های کمان را از جیهات آشکین، موزیسین ترک فرا گرفت و به عنوان تکخوان با ارکسترای دانشکده و در مکان های مختلف به اجرای کنسرت پرداخت. اویکو برای اولین بار با انتشار ویدئو کلیپ آهنگ Evlerinin Önü Boyalı Direk  که خوانندگی آن را خود و آهنگ آن را برک عهده داشت توانست در مدت کوتاهی حدود ۱۱ میلیون بار در یوتیوب بازدید داشته باشد.  

البوم ها و اهنگ های اویکو گورمن

اویکو در سال ٢۰۰٧ به همراه برادر خود، اولین آلبوم خود بنام KISMET را روانه ی بازار کرد و در سال ۲۰۰۹ باز هم با همکاری برادرش، آلبوم دوم خود بنام Iki Arada را منتشر ساخت. او پس از این آلبوم، جوایز متعددی دریافت کرد .اویکو تا به امروز ۵ آلبوم منتشر ساخته است که آلبوم آخر او بنام Ask  zamani در سال ٢۰۱۵ منتشر شده است. اویکو اعلام کرده است که در حال آماده سازی آلبوم جدیدش است.


آغاز کار بازیگری

اویکو گورمن در سال ٢۰۰۴ برای اولین بار جلوی دوربین تلویزیون رفت و با سریال  فیلم ترکی به دنیای بازیگری قدم گذاشت. او با وقفه ای ۱۰ ساله، در سال ٢۰۱۴ با سریال Urfalıyım  Ezelden در کنار بازیگرانی همچون بولنت اینال، ستار تانری اورن، دولونای سویسرت و مرال چتین کایا به ایفای نقش جیلان پرداخت. آخرین بازی اویکو گورمن مربوط به سریال زیبا و پرطرفدار تو بگو کارادنیز است. نقش های اصلی این سریال را اولاش تونا استپ و ایرم حلواجی اوغلو بر عهده دارند.

 

حقایقی جالب در مورد اویکو گورمن

اویکو آرزو دارد بچه دارد شود و برای تناسب اندام خود به تغذیه، ورزش و مراقبت از پوست، بسیار اهمیت میدهد. او حتی در بین فیلمبرداری برای عوامل صحنه آهنگ می خواند. طبق گفته ی اویکو، او با شروع سریال کارادنیز تو بگو، به شهرت زیادی رسیده بطوریکه قبل از آغاز این سریال حدود ٢۵ هزار دنبال کننده در اینستاگرام داشته اما در مدت کوتاهی این تعداد به ۱ میلیون نفر رسیده است.

 

اینستاگرام اویکو گورمن 

اویکو جزو سلبریتی های پرطرفدار ترک است و در حال حاضر نزدیک به ٢ میلیون دنبال کننده دارد. 

 

قد و وزن اویکو گورمن 

قد اویکو ۱.۶٩ سانتی متر و وزن او ۵٣ کیلوگرم است. 

 

همسر و دوست پسر اویکو گورمن 

اویکو در سال ٢۰۱۵ با خواننده ی ترک، یاووز بینگول ازدواج کرد و یکسال بعد از او جدا شد. اویکو حدود ۱.۵ سال و نیم است که وارد رابطه با فاتیح ایچملی شده است. فاتیح در زمینه ی تبلیغات فعالیت دارد. 

همسر و دوست پسر اویکو گورمن 

فیلم ها و سریال های اویکو گورمن 

٢۰۰۴- سریال Türkü Filmi (فیلم ترک)

٢۰۱۴- سریال Urfalıyam Ezelden در نقش جیلان 

٢۰۱۴- فیلم سینمایی Panzehir در نقش زینب کورکوت 

٢۰۱٨- سریال Sen Anlat Karadeniz (تو بگو کارادنیز) در نقش آسیه

 

آلبوم های اویکو گورمن 

٢۰۰٧- آلبوم Kısmet 

٢۰۰٩- آلبوم iki Arada 

٢۰۱۱- آلبوم Bir baska 

٢۰۱۴- آلبوم  Urfalıyım Ezelden 

٢۰۱۵- آلبوم Ask zamani 

 

از دست ندهید