بیوگرافی کامل و خواندنی نیل پری شاهین کایا

نیل پری شاهین کایا (به ترکی Nilperi şahinkaya) متولد ۴ اسفند ۱٣۶۶ در شهر داکار کشور سنگال، بازیگر زیبای ترک است که اخیرا با سریال کلاغ سیاه، بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته است. در این مطلب به بیوگرافی کامل نیل پری شاهین کایا و روابط خصوصی او خواهیم پرداخت. با وای آره همراه باشید: 

 

خانواده و تحصیلات 

نیل پری اصالتا اهل آنکارا است. او از پدری بنام سالیم لونت شاهین کایا و مادری بنام ملتم وورال متولد شده است. نیلپری به خاطر سفیر بودن پدرش، زندگی در کشور های مختلف را تجربه کرده است. پدر و مادر نیل پری وقتی وی ۱۵ ساله بود از یکدیگر جدا شده اند و نیل پری پس از آن به همراه مادرش به آنکارا آمده است.

خانواده و تحصیلات نیل پری شاهین کایا

 پدر نیل از سال ٢۰۱٨ سفیر ترکیه در جیبوتی است و مادرش متخصص امور خارجی می باشد. او، ٣ سال در شهردوسلدورف آلمان، ۴ سال در پاریس فرانسه و ۴ سال در برن سوئیس زندگی کرده و زبان فرانسوی را بهتر از ترکی صحبت می کند و همچنین به زبان های انگلیسی، آلمانی، و ایتالیایی تسلط دارد. نیل پری تحصیلات خود را در پاریس آغاز کرد و در سال ۱٩٩٧ از دبستان ابتدایی Charles de Gaulle پاریس التحصیل شده است.

نیل بخشی از دوره دبیرستان را در دبیرستان Gaulle Fransiz و بخشی دیگر را در آنکارا گذرانده و فارغ التحصیل دانشگاه بیلکنت آنکارا در رشته ی موزیک و هنر های صحنه است.

 

آغاز کار بازیگری

نیل پری برای اولین بار با سریال ستاره ی دریایی به دنیای بازیگری قدم گذاشت. او سپس با نقش مسوده در سریال روزی روزگاری حاضر شد و در کنار افرادی همچون آراس بولوت اینملی، آیچا بینگول، فراه زینب عبدالله و مینه توگای به هنرنمایی پرداخت.

این بازیگر زیبا و توانا سپس در سریال فصل گیلاس که نقش های اصلی آن را سرکان چای اوغلو و اوزگه گورل بر عهده داشتند حضور یافت و سپس به ایفای نقش در سریال گمشده پرداخت. آخرین بازی نیل پری شاهین کایا مربوط به سریال کلاغ سیاه در سال ٢۰۱٩ است. نقش های اصلی این سریال را باریش اردوچ و بورجو بیریجیک بر عهده دارند.

 

قد و وزن نیل پری شاهین کایا

قد نیل پری ۱.۶۷ سانتی متر و وزن او ۵۴ کیلوگرم است.

 

نامزد و همسر نیل پری شاهین کایا 

نیل پری مجرد است. و جدیدا وارد رابطه با یک هنرمند مجسمه ساز بنام امره یوسف شده است. نیل پری قبلا با داهان کولگچ و کرم بورسین رابطه داشته است. کرم بورسین در رابطه با نیل پری گفته است: “پیاز و سیر میخورد و بعد میگفت مرا ببوس!”

دوست پسر و همسر نیل پری شاهین کایا 
نیل پری در کنار نامزد فعلی اش

 

اینستاگرام نیل پری شاهین کایا

نیل پری در اینستاگرام بسیار فعال است و در حال حاضر ۱٫۲ میلیون دنبال کننده دارد.

 

فیلم ها وسریال های نیل پری شاهین کایا

٢۰۰٩- سریال Deniz Yildizi (ستاره دریایی) در نقش هانده

٢۰۱۰- سریال Oyle bir gecer zaman ki (روزی روزگاری) در نقش مسوده

٢۰۱٣- سریال Kayip (گمشده) در نقش دفنه/ صدف

٢۰۱۴- سریال Kiraz Mevsimi (فصل گیلاس) در نقش شیما

٢۰۱۶- سریال Bu sehir arkandan gelecek (این شهر از پشت سرت میاد) در نقش آسلی

٢۰۱۶-سریال Nolur Ayrilalim (خواهش میکنم جدا بشیم) در نقش تموز

٢۰۱٧- فیلم تلویزیونی Benim Babam bir melek (پدر من یک فرشته است) در نقش ساندرا

٢۰۱٧- فیلم سینمایی Deli Ask (عشق دیوانه) در نقش ملودی

٢۰۱٨- سریال Yasamayanlar (مردگان) در نقش ملیسا

٢۰۱٩- فیلم سینمایی Karakomik Filmler 1 در نقش جاکلین

٢۰۱٩- سریال Kuzgun (کلاغ سیاه) در نقش گونش

از دست ندهید