بیوگرافی کامل و روابط خصوصی فرح زینب عبدالله

فرح زینب عبدالله ( Farah Zeynep Abdullah ) متولد ٢۶ مرداد ۱٣۶٨ در استانبول، بازیگر زیبای ترک است. در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی کامل فرح زینب عبدالله بپردازیم. با وای آره همراه باشید:

 

خانواده و تحصیلات فرح زینب عبدالله

پدر فرح بنام عثمان از ترک های عراق (اربیل) است که در سنین کم و به خاطر جنگ، به ترکیه مهاجرت کرده است. مادر فرح بنام گولای نیز اصالتی مقدونیه ای دارد. پدر فرح به خاطر علاقه ی زیادش به فرح پهلوی، نام فرح را بر روی دخترش گذاشته است. طبق گفته ی فرح، او اسم خود را بسیار دوست دارد. او به غیر از خود، دو برادر دارد.

خانواده و تحصیلات فرح زینب عبدالله

فرح بخشی از دوره ی دبیرستان را در دبیرستان سنت میشل فرانسیز استانبول گذراند اما پس از مدتی به خاطر کار پدرش که در شرکت نفت کار میکرد، به همراه خانواده به انگلیس رفت و دوره ی دبیرستان را در آن جا به اتمام رساند. پدر فرح دوره ی سربازی را در عراق گذرانده اما به زبان عربی تسلط ندارد. 

این بازیگر با استعداد، فارغ التحصیل دانشگاه کنت انگلستان در رشته ی درام است. خانواده  فرح در حال حاضر ساکن انگلستان هستند اما وی در در استانبول سکونت دارد.  

زمانیکه فرح در حال تحصیل در انگلستان بود، معلم مدرسه اش او را به بازیگری تشویق کرده و پس از آن، وی در تئاتر های انگلیسی و فرانسوی زبان، بازی کرده است. فرح حدود ۱ سال نیز به عنوان گارسون در رستوران و همچنین در بار کار کرده و آموزش عکاسی را نیز گذرانده است. فرح به بریتینی اسپیرز علاقه ی زیادی دارد و گفته است که بدون خوردن صبحانه از خانه بیرون نمیرود.

آشنایی مادر فرح با مادرش نیز ماجرای جالبی دارد. زمانیکه مادر فرح در ۱٧ سالگی ماشین پدرش را می دزدد و سپس با یک ماشین شرکتی تصادف می کند، صاحب شرکت برای اینکه خسارت ماشین را از مادر فرح بگیرد از او درخواست میکند تا در شرکتش کار کند و بدین ترتیب آشنایی مادر و پدر فرح از این شرکت آغاز می شود. 

 

آغاز کار بازیگری

فرح زینب عبدالله برای اولین بار با سریال روزی روزگاری در سال ۲۰۱۰ جلوی دوربین تلویزیون رفت. از بازیگران این سریال می توان به آیچا بینگول، آراس بولوت اینملی، مینه توگای و نیل پری شاهین کایا اشاره کرد. او پس از این سریال، در فیلم ها و سریال های معروفی همچون گرگ سعید و شورا، حریم سلطان و مسئله کوچک ایلول به هنرنمایی پرداخت.

فیلم ها و سریال های فرح زینب عبدالله

 آخرین بازی فرح زینب عبدالله مربوط به سریال گلزار در سال ۲۰۱۸ است. فرح که در این سریال با نقش اصلی گلزار ظاهر شده است، با افرادی همچون برک جانکات،شریف سزر،سوتاپ اوزالتون و برکای آتش همبازی شده است.   

 

جوایز فرح زینب عبدالله

فرح جوایز متعددی در زمینه بازیگری دریافت کرده است که از جمله آن ها می توان به جایزه بهترین نقش مکمل، بهترین بازیگر زن فیلم ها، بهترین بازیگر زن، تحسین شده ترین بازیگر زن و بهترین بازیگر زن سینما/ تلویزیون اشاره کرد.

 

قد و وزن فرح زینب عبدالله

قد فرح ۱.۶۱ سانتی متر و وزن او ۵٢ کیلوگرم است.

 

همسر و دوست پسر فرح زینب عبدالله

فرح مجرد است. او قبلا با بازیگران ترک یعنی احمد رافت شونگار، اسر ینرلر و دوعو دمیرکول و همینطور با یک مدیر فیلمبرداری بنام گوکان تیریاکی و کارگردان و تهیه کننده ترک یعنی امید اویرگن رابطه داشته است. او در حال حاضر با یک دی جی ترک بنام افه چلیک ( Efe Çelik ) رابطه دارد. 

همسر و دوست پسر فرح زینب عبدالله
فرح زینب عبدالله و دوعو دمیرکول در یک قاب

 

اینستاگرام فرح زینب عبدالله

فرح در اینستاگرام فعال است و در حال حاضر ۱٫۶ میلیون دنبال کننده دارد.

 

سریال های فرح زینب عبدالله

٢۰۱۰- سریال Öyle Bir Geçer Zaman Ki ( روزی روزگاری) در نقش آیلین آکارسو

٢۰۱۴- سریال Kurt Seyit ve Şura ( گرگ سعید و شورا) در نقش شورا

٢۰۱۶- سریال Muhteşem Yüzyıl: Kösem (حریم سلطان) در نقش پرنسس فاریا بتلن

٢۰۱٨- سریال Gülizar ( گلزار) در نقش گلزار

 

فیلم های سینمایی فرح زینب عبدالله

٢۰۱٣- فیلم سینمایی Kelebeğin Rüyası ( رویای پروانه ) در نقش مدیها سسیز

٢۰۱۴- فیلم سینمایی Bir Küçük Eylül Meselesi ( مسئله کوچک ایلول) در نقش ایلول

٢۰۱۴- فیلم سینمایی Unutursam Fısılda در نقش حادیجه/ آیپری

٢۰۱۵- فیلم سینمایی Barbie in Rock ‘N Royals – دوبلور نقش پرنسس کورتنی

٢۰۱۶- فیلم سینمایی Ekşi Elmalar ( سیب های ترش) در نقش موعزز

٢۰۱٨- فیلم سینمایی Arif V 216 ( عارف V216) در نقش آجدا پکان

٢۰۱٨- فیلم سینمایی Bizim İçin Şampiyon در نقش بگوم آتمان کاراتاش

۲۰۲۲- فیلم سینمایی Bergen (برگن) 

 

از دست ندهید