بیوگرافی کامل وعکس های مهمت گونسور و همسر ایتالیایی اش

مهمت گونسور (به ترکی Mehmet Günsür) متولد ۱٨ اردیبهشت ۱٣۵۴ در استانبول، مدل و بازیگر سرشناس ترک است. در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی کامل مهمت گونسور بپردازیم. با وای آره همراه شوید: 

خانواده و تحصیلات مهمت گونسور 

خانواده ی مهمت گونسور اصالتا تاتار هستند. او از پدری بنام تئومان و مادری به نام سیبل متولد شده و یک خواهر بنام زینب دارد که طراح رقص باله است. مهمت از ۴ سالگی به یادگیری شنا، کایاک و تنیس پرداخت و حتی تنیس را بصورت حرفه ای فرا گرفت.

خانواده و تحصیلات مهمت گونسور 

او دبیرستان خود را در یک دبیرستان ایتالیایی تمام کرد و پس از آن وارد دانشگاه مرمره شد و به تحصبل در رشته ی تبلیغات پرداخت اما در این زمینه کار نکرد. گونسور حتی به زمینه ی موسیقی وارد شد و به همراه یک گروه چندین کنسرت برگزار کرد.

 او همچنین ۴ سال، رستوران اداره کرده است. با اینکه مهمت از دوران کودکی جلوی دوربین رفت اما دوره های بازیگری را پس از ٢۵ سالگی گذراند. مهمت برای اولین بار در ٧ سالگی با فیلمی تبلیغاتی بنام Sana جلوی دوربین رفت. او پس از آن با برند هایی همچونCoca cola ، Mavi Jeans و Hotiç کار کرد و تصاویر او در تبلیغات و کاتالوگ ها جای گرفت. از نظر مهمت، مانکن بودن از بازیگری سخت تر است و در زمینه ی مدلینگ از جانسو دره درس آموخته است.

 

آغاز کار بازیگری 

مهمت گونسور برای اولین بار با سریال Gecmis zaman Mimozalari به دنیای بازیگری قدم گذاشت و با نقش سابیح، در کنار افرادی همچون روتکای عزیز، فیلیز آکین و موشفیک کنتر به ایفای نقش پرداخت. او مدتی از بازیگری فاصله گرفت و به اداره ی رستورانی بنام Roxy پرداخت و بصورت همزمان با یک گروه موسیقی بنام The Down شروع بکار کرد.

او در سال ۱٩٩٧ با بازی در فیلم حمام که محصول مشترک اسپانیا، ایتالیا و ترکیه بود توانست برندهٔ جایزهٔ امیدبخش‌ترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره ی بین‌المللی فیلم آنکارا شود. 

فیلم ها و سریال های مهمت گونسور

مهمت در سال ٢۰۰٣ به خاطر بازی نقش یک جوان الکلی در فیلم سینمایی O simdi Asker موفق به دریافت تنها جایزهٔ ویژهٔ هیئت داوران جشنواره ی بین‌المللی فیلم پرتقال طلایی آنکارا، جایزه ی ویژه ی سال، بهترین بازیگر مرد، و جایزه ی ویژه ی داوران شد.

او پس از دریافت پیشنهاد بازی از ایتالیا،۴ سال در این کشور به بازی در تئاتر و تلویزیون و سینما پرداخت و بصورت همزمان در ترکیه نیز بازی کرد. آغاز شهرت مهمت با سریال Beyaz Gelincik در سال ٢۰۰۵ و ایفای نقش مصطفی در این سریال بود. مهمت همچنین در سال ۲۰۰۷ در فیلم آمریکایی Fall Down Dead حاضر شد و نقش اصلی استفان را بر عهده گرفت.

او در سال ۲۰۱۱ و زمانیکه خانواده اش در ایتالیا زندگی می کردند به ترکیه آمد تا در سریال حریم سلطان به بازی بپردازد. او در این سریال در نقش پسر بزرگ سلطان سلیمان یعنی شاهزاده مصطفی ظاهر شد.

آخرین بازی مهمت گونسور مربوط به سریال آتیه در سال ٢۰۱٩ است. سایر بازیگران این سریال را افرادی همچون برن سات، ملیسا شنولسون و متین آکدولگر تشکیل می دهند.

 

قد و وزن مهمت گونسور 

قد مهمت ۱.٧٨ سانتی متر و وزن او ۶٨ کیلوگرم است. 

 

همسر و دوست دختر مهمت گونسور 

مهمت در سال ٢۰۰۶ با کارگردان فیلم های مستند ایتالیایی، کاترینا مونگیو ازدواج کرد و دارای سه فرزند به نام های علی، مایا و آدلاریندا است. مهمت گفته است که سر صحنه ی فیلم برداری با کاتریبنا آشنا شده و در عرض ٣۰ دقیقه عاشق او شده است!

همسر و دوست دختر مهمت گونسور 

اینستاگرام مهمت گونسور 

مهمت در اینستاگرام فعال است و در حال حاضر نزدیک به ٨۵۰ هزار دنبال کننده دارد.

 

سریال های مهمت گونسور 

۱٩٨٩- سریال Geçmiş Bahar Mimozaları در نقش سابیح 

۱٩٨٩- سریال Cahide 

۱٩٩٩- سریال Sır Dosyası (دنیای راز) در نقش آیهان اینجه 

٢۰۰۱- سریال Don Matteo

٢۰۰٣- سریال Pilli Bebek در نقش تاریک 

٢۰۰۴- سریال Kasırga İnsanları در نقش سینان 

٢۰۰۵- سریال Beyaz Gelincik در نقش مصطفی آسلانباش 

٢۰۰٧- سریال Bıçak Sırtı در نقش مهمت ارتوغرول 

٢۰۱٢- سریال Muhteşem Yüzyıl (حریم سلطان) در نقش شاهزاده مصطفی 

٢۰۱٧- سریال Fi در نقش دنیز 

٢۰۱٨- سریال Kanaga 

٢۰۱٩- سریال Atiye (آتیه)

 

فیلم های مهمت گونسور 

۱٩٩٧- فیلم Hamam در نقش مهمت 

۱٩٩٩- فیلم Hayal Kurma Oyunları در نقش فوتبالیست 

٢۰۰۱- فیلم تلویزیونی Tommaso در نقش گیوواننی 

٢۰۰۱- فیلم تلویزیونی Giuda در نقش گیوواننی 

٢۰۰٢- فیلم İtalyan در نقش جورجیو 

٢۰۰٣- فیلم تلویزیونی Il papa buono در نقش دون پائولو 

٢۰۰٣- فیلم O Şimdi Asker در نقش نیهات دنیزر 

٢۰۰٣- فیلم کوتاه Stregeria 

٢۰۰۴- فیلم کوتاه Non ci sarebbe niente da fare! 

٢۰۰۵- فیلم کوتاه Anlat İstanbul 

٢۰۰٧- فیلم کوتاه Fall Down Dead در نقش استفان کرچک 

٢۰۰٨- فیلم Se chiudi gli occhi 

٢۰۱۰- فیلم Ses در نقش انور

٢۰۱۰- فیلم Matrimoni e altri disastriدر نقش آندریا 

٢۰۱۱- فیلم Aşk Tesadüfleri Sever در نقش اوزگور تورگوت 

٢۰۱۴- فیلم Unutursam Fısılda در نقش تاریک ارتوغرول 

٢۰۱٧- فیلم İstanbul Kırmızısı در نقش یوسف 

٢۰۱٧- فیلم Martıların Efendisi در نقش شنول

 

از دست ندهید