بیوگرافی و زندگینامه کامل الیسا (elissa) خواننده عرب- ماجرای سرطان سینه

الیسا با نام اصلی الیسیار زکریا خوری (به لاتین Elissar Zakaria Khoury) در ۵ آبان ۱۳۵۱ در دیرالاحمر لبنان از پدری لبنانی و مادری سوری متولد شد. وی سه برادر به نام‌های گسان، کامیل و جیهاد و دو خواهر با نام‌های نورما و ریتا دارد.

بیوگرافی الیسا خواننده عرب
الیسا و مادرش

تحصیلات الیسا

الیسا از ۹ سالگی در کلاس‌های تئاتر شرکت می‌کرد. وی به اصرار خانواده خود تحصیل در رشته علوم سیاسی در دانشگاه لبنان را آغاز کرد؛ اما در این رشته چندان موفق نبود و به گرفتن کارشناسی آن اکتفا کرد.

 

ورود به عرصه خوانندگی

 الیسا که از کودکی به حضور در صحنه بسیار علاقمند بود تصمیم داشت به عرصه خوانندگی قدم بگذارد. فعالیت جدی الیسا در سال ۱۹۹۲ و هنگامیکه شروع شد که موفق به دریافت مدال نقره برنامه استعدادیابی Studio Al Fan شد. این برنامه تلویزیونی از LBCI که یکی از معروفترین ایستگاه‌های تلویزیونی خاورمیانه بود پخش می‌شد.

آهنگ های الیسا زکریا

به دنبال این موفقیت، الیسا اجرای کنسرت‌های خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۹۹، بواسطه کمپانی موزیک امی، آلبوم بدی دوب خود را منتشر کرد.

این آلبوم با همکاری موزیسین مشهور فرانسوی، جرارد فرر تهیه شده بود. انتشار موفق این آلبوم باعث شد تا الیسا در سال ۲۰۰۰ به فستیوال بین‌المللی کانس راه پیدا کند. پس از موفقیت الیسا در این فستیوال بین‌المللی، وی دومین آلبوم خود با نام و اخرتا معک را منتشر کرد.

آلبوم های الیسا زکریا خواننده زیبای عرب

آلبوم سوم الیسا با نام عایشالک موفقیت فوق‌العاده‌ای برای الیسا به ارمغان آورد و جای او را در عرصه موسیقی دنیای عرب مستحکم کرد. وی در ساخت آلبوم عایشالک از تجربیات قبلی خود در ساخت دو آلبوم قبلی بهره برد و توانست فراتر از تصور ظاهر شود.

ویدئو کلیپ این آلبوم با نام خود این آلبوم در پاریس و توسط کارگردان فرانسوی، فبریک فگوتی کارگردانی شد. همچنین در سال ۲۰۰۲، کلیپ اجمل احساس الیسا برنده جایزه موزیک عربی شد و عنوان بهترین کلیپ ویدئویی در دبی را کسب کرد.

 

الیسا و همکاری با برند های معروف

الیسا در موزیک ویدئو عایشالک با برند معروف کریستین دیور پاریس همکاری کرد. این اولین باری بود که این برند با یک هنرمند عرب همکاری می‌کرد. او در سال ۲۰۰۳ با امضای یک قرارداد، سفیر برند پپسی در خاورمیانه شد و این عنوان را به مدت ۴ سال حفظ کرد.

الیسا زکریا خواننده و چهره تبلیغاتی معروف عرب

علاوه‌بر این، او به همراه پاپ استار آمریکایی یعنی کریستینا آگویلرا برای برند پپسی در جام جهانی فوتبال، دو کلیپ تبلیغاتی در لس‌آنجلس ساخته است. الیسا تا به امروز در جذب برند‌های معروف بسیار موفق عمل کرده است.

 

شهرت 

الیسا یکی از پر‌نفوذ‌ترین زنان دنیای عرب بشمار می‌رود. وی همچنین اولین خواننده عرب است که مقابل رئیس جمهور سابق آمریکا یعنی بیل کلینتون و در برنامه Stars Charity در دبی، به اجرا برنامه پرداخت. او در سال ۲۰۱۲ و بر اساس آمار مجله Arabian Business توانست در لیست ۱۰۰ زن قدرتمند عرب در عرصه بیزینس و ۵۰۰ فرد با‌نفوذ در دنیای عرب قرار بگیرد. 

 

الیسا و عنوان ملکه احساس

الیسا به خاطر سبک موزیک رمانتیک خاصی که در موزیک ویدئو‌های خود اجرا می‌کند “ملکه احساس” لقب گرفته است. او آهنگی به همین نام نیز سروده است. 

 

میزان فروش آلبوم‌های الیسا

الیسا درحال حاضر جزو خوانندگانی است که آلبوم‌های او از فروش بالایی برخوردار هستند. این خواننده پر‌آوازه عرب، بافروش بیش از ۳۰ میلیون آلبوم در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ توانست لقب پر‌فروش‌ترین خواننده خاور‌میانه را از آن خود کند. او بواسطه این عنوان جایزه بین‌المللی موسیقی را نیز دریافت کرد.

بیوگرافی جذاب و خانوادگی الیسا
الیسا در کنار خواهرش

همکاری با موزیسین‌های بین‌المللی

این خواننده خوش صدا با موزیسین‌های معروف و بین‌المللی نظیر راقب آلاما، چب مامی، فدل شاکر، کریس دی بورگ، کریستینا آگوئیلرا و جرارد فرر همکاری داشته است. او همچنین از سال ۲۰۱۳ نیز به عنوان داور در مسابقه خوانندگی ایکس فکتور عربی حضور پیدا کرده است.

تشویق جوانان عرب

 الیسا همواره جوانان عرب را تشویق می‌کند تا به رغم مشکلاتی که ممکن است پیرامون آن‌ها را فرا‌گرفته باشد رویاهای بزرگی داشته باشند.

او در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده است که “من هیچ وقت دست از رویاهای خود بر‌نمیدارم. مهم نیست مسیر شما چقدر دست‌انداز داشته باشد مهم این است که با ایمان و پشتکار به رویاهای خود دست پیدا کنید.”

الیسا همچنین بصورت مرتب در توئیتر خود در مورد مسائل خاور‌میانه اظهار‌نظر می‌کند و  همواره در این توئیت‌ها مردم را به اتحاد و امید دعوت می‌کند.

ایسا زکریا و ماجرای غلبه بر سرطان سینه

الیسا ماجرای سرطان سینه 

الیسا اخیرا توانسته به بیماری سرطان سینه خود غلبه کند. این موضوع موجب شوکه شدن اکثر طرفداران و اطرافیان او شده است. او از ۲۶ دسامبر ۲۰۱۷ تا تابستان ۲۰۱۸ که کلیپ ایلا کل الی بیحبونی را منتشر کرد، بیماری خود را از رسانه‌ها و عموم مردم پنهان کرده بود.

در این کلیپ او نشان داد که چگونه توانسته بدون متوجه شدن اطرافیانش، به سرطان سینه خود پی‌ببرد، با آن بجنگد و در همان مراحل اولیه آن را درمان کند. این ویدئو در طی یک هفته اول پس از انتشار، حدود ۹ میلیون بازدید داشته و با چنین جملاتی به پایان می‌رسد:

من درمان شدم، من با بیماری خود جنگیدم و پیروز شدم…اگر سرطان سینه در مراحل ابتدایی کشف شود می‌تواند جان شما را نجات دهد… این موضوع را دست کم نگیرید و با آن روبرو شوید … این کار را نه‌تنها برای خود بلکه برای عزیزانتان انجام دهید.

زندگینامه الیسا به همراه عکس های جدید

الیسا در اکتبر ۲۰۱۸ به عنوان نماینده کمپین آگاهی از سرطان سینه در بیروت انتخاب شد. او در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که درحال تهیه دوازدهمین آلبوم استدیویی خود می‌باشد و در ۲۲ آپریل ۲۰۱۹ موزیک ویدئو کراهی را برای آهنگ کراهی منتشر کرد. این موزیک ویدئو در هفته اول انتشار خود توانسته است بیش از یک میلیون بیننده در یوتیوب به خود جلب کند.

همسر و دوست پسر الیسا

الیسا تا به امروز ازدواج رسمی نداشته و قبلا با بازیگر مسن آمریکایی، Judd Hirsch رابطه داشته است. وی در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۶ عنوان کرده بود که به ازدواج فکر نمی‌کند؛ اما وارد رابطه‌ای عاشقانه شده است و ممکن است در آینده ازدواج کند.

همچنین وقتی از الیسا در مورد وضعیت مالی فرد مورد‌ نظر سوال شد وی به شوخی پاسخ داد وضعیت مالی او با وجود من خوب است! درحالیکه وی قبلا عنوان کرده بود قصد ندارد با فردی که وضعیت مالی پایینتر از خودش دارد ازدواج کند.

ثروت 

ثروت خالص الیسا در سال ۲۰۱۹، ۴۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. 

ثروت الیسا خواننده زن عربشبکه‌های اجتماعی 

الیسا در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال است؛ بطوریکه در توئیتر حدود ۱۳ میلیون و در اینستاگرام نزدیک به ۱۷ میلیون دنبال کننده دارد.

 

الیسا و آلبوم‌های استدیویی او 

آلبوم بدی دوب در سال ۱۹۹۹ 

آلبومو اخرتا معک در سال ۲۰۰۰ 

آلبوم عایشالک در سال ۲۰۰۲ 

آلبوم احلی دنیا در سال ۲۰۰۴ 

آلبوم بستناک در سال ۲۰۰۶ 

آلبوم ایامی بیک در سال ۲۰۰۷ 

آلبوم تصدق بمین در سال ۲۰۰۹   

آلبوم اسعد واحده در سال ۲۰۱۲ 

آلبوم حاله حب در سال ۲۰۱۴ 

آلبوم سهرنا یا لیل در سال ۲۰۱۶ 

آلبوم ایلا کل الی بیحبونی در سال ۲۰۱۸

 

از دست ندهید