مهاجرت و ۳۳ حقیقت بسیار جالب و کوتاه در مورد آن که باید بدانید

امروزه مهاجرت در سراسر جهان به یکی از دغدغه‌های اصلی مهاجران تبدیل شده است و برخی از افراد بدلایل شخصی، تحصیلی، شغلی و غیره خواستار مهاجرت به شهر یا کشوری دیگر هستند.

 

در این مطلب به حقایق جالب در مورد این پدیده خواهیم پرداخت. با وای آره همراه باشید:

 

 

۱. از سال ۱۹۵۱ تاکنون تقریبا یک نفر از هر ۱۰۰ نفر در سراسر جهان به اجبار از خانه خود رانده و آواره شده‌ است. 

 

 

۲. در سال ۲۰۱۶، ورود پناهندگان مسلمان به ایالات متحده از پناهندگان مسیحی بیشتر بود بطوریکه ۴۶ درصد از این پناهندگان، مسلمان و ۴۴ درصد از آن‌ها مسیحی بودند. 

 

مهاجرت به آمریکا

 

۳. در سال ۱۸۱۹، کنگره آمریکا قانونی را تصویب کرد که بر طبق آن بایستی نام، سن و مشاغل تمامی تازه واردها به آمریکا ثبت شود. این قانون اولین قانون مهم مهاجرت توسط دولت فدرال تلقی می‌شود. 

 

 

۴. حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از مهاجران غیرقانونی ساکن ایالات متحده، بطور غیرقانونی از مرز عبور نکرده‌اند بلکه آن‌ها با عنوان نیروی کار، دانشجو یا توریست، ویزای قانونی گرفته‌اند و زمانی که ویزای آن‌ها منقضی شده است به کشور خود باز نگشته‌اند. 

 

 

۵. میزان بالای مهاجرت غیر قانونی به ایالات متحده از دهه ۱۹۴۰ شروع شد. جنگ جهانی دوم موجب بوجود آمدن کمبود نیروی کار و برنامه براسرو شد.

بر طبق این برنامه، عده‌ای از کارگران مکزیکی به عنوان نیروی کار به آمریکا وارد شدند تا زمانیکه دیگر نیازی به آنان نبود به کشورشان بازگردانده شوند.

با این حال، حتی پس از پایان این برنامه در سال ۱۹۶۴، بسیاری از کارگران سابق به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده شدند تا برای کارفرمایان قبلی خود کار کنند.

 

 

۶. بریتانیا بیش ترین تعداد مهاجر جهان را در خود جای داده است. 

 

 

۷. از سال ۲۰۰۹ درحالیکه تعداد مهاجران غیر قانونی وارد شده به ایالات متحده ثبات داشته است، تعداد فرزندانی که از مهاجران غیر قانونی متولد شده‌اند، از ۳۳۰۳۰۰ نفر به ۲۷۵۰۰۰ کاهش یافته‌اند. 

 

 

۸. مدتی پس از پذیرش قانون اساسی در ایالات متحده، پیشنهادی برای چاپ تمام قوانین فدرال به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه شد چرا که تعداد مهاجران آلمانی بسیار زیاد بود. بااینحال، یک رای در مجلس نمایندگان موجب رد این پیشنهاد شد.

 

 

۹. بیشترین تعداد مهاجرانی که در کشور‌های مختلف ساکن هستند مربوط به مهاجران فرانسوی است. 

 

 

 

۱۰. تا دهه ۱۹۷۰، مهاجران مرد به آمریکا از مهاجران زن بیشتر بود. در سال ۲۰۱۲، زنان بیش از ۵۱ درصد از مهاجران آمریکا را تشکیل می‌دادند. 

 

 

۱۱. حدود ۶۰ درصد از مهاجران مقیم آمریکا قبل از سال ۲۰۰۰ وارد آمریکا شده‌اند.

 

حقایق حیرت انگیز در مورد مهاجرت

 

۱۲. رئیس جمهور ویلیام هوارد تفت و رئیس جمهور وودرو ویلسون، با قوانین مربوط به آزمون‌های سواد آموزی که مهاجران باید برای زندگی در ایالات متحده می‌گذراندند موافقت نکردند.

 

 

۱۳. امروزه حدود ۹۰۴،۰۰۰ مهاجر در ایالات متحده با عنوان ” ال جی بی تی” (متشکل از هم جنس گرایان زن، هم جنس گرایان مرد، تلفیق هم جنس گرایی و گرایش به جنس مخالف، و تراجنستی) شناخته می‌شوند.

 

 

۱۴. کسی که می‌خواهد به یک شهروند اتریشی تبدیل شود باید به طور پیوسته و حداقل به مدت ۱۵ سال در این کشور ساکن باشد و هر نوع شهروندی دیگری را بصورت رسمی و قانونی نپذیرد. 

 

 

۱۵. در سال ۲۰۱۲، ۳۳ درصد از بزرگسالان مکزیک اعلام کردند که زندگی در آمریکا را نه بهتر و نه بدتر از زندگی در مکزیک می‌دانند و ۳۵ درصد معتقد بودند که زندگی در ایالات متحده بهتر از مکزیک است. 

 

 

۱۶. از سال ۲۰۱۰، بیش از ۲۱ درصد از جمعیت کل کانادا در خارج از کشور متولد شده‌اند.

 

 

۱۷. کالیفرنیا، تگزاس، فلوریدا، نیویورک، نیوجرسی و ایلینویس، ۵۹ درصد از مهاجران غیر قانونی سال ۲۰۱۴ را در خود جای داده بودند.

 

 

۱۸. تا به امروز، تنها با درخواست ۲ درصد از مهاجرانی که به جزیره الیس ایالات متحده پناه آورده‌اند و درخواست ورود به ایالات متحده را داده‌اند، مخالفت شده است.

 

 

۱۹. کشور دانمارک کشور مهاجر پذیری نیست بطوریکه حزب مردمی راست گرای دانمارک در وب سایت خود چنین نوشته است: ” دانمارک یک کشور مهاجر پذیر نیست و نبوده است. بنابراین ما نمی‌خواهیم جامعه خود را به یک جامعه چند ملیتی تبدیل کنیم. “

 

 

۲۰. ۶ برنده جایزه نوبل آمریکا در زمینه شیمی، فیزیک و اقتصاد در سال ۲۰۱۶ همگی مهاجر بودند. 

 

 

۲۱. از دهه ۱۹۷۰، تعداد تولدها از زنان مهاجر افزایش یافته است. طوریکه که زنان مهاجر، فرزندان بیشتری نسبت به زنان آمریکایی بدنیا آورده‌اند.

 

 

۲۲. برای اولین بار در تاریخ مهاجرت آمریکا، قانون مهاجرت سال ۱۹۲۱ نه تنها برای مهاجرانی که هر ساله اجازه مهاجرت به آمریکا را داشتند محدودیت تعیین کرد بلکه برای مهاجرانی که از کشور‌های مستقل اجازه مهاجرت به آمریکا را داشتند نیز محدودیت ایجاد کرد.

 

حقایق جالب در مورد مهاجرت به آمریکا

 

۲۳. طبق سرشماری ثبت شده در سال ۱۹۱۰،  تنها ۳ درصد از افرادی که در خارج از آمریکا متولد شده بودند می‌توانستند به عنوان مهاجر پذیرفته شوند.

 

 

۲۴. در سال ۲۰۱۶، ایتالیا تصمیم گرفت تا نسبت به سایر کشور‌های اروپایی، پناهندگان بیشتری را جذب کند. 

 

 

۲۵. حدود ۶۰ درصد از سوری‌ها از خانه خود آواره شده‌اند.

 

 

۲۶. تخمین زده می‌شود که ۴۰ درصد از آمریکایی‌ها از طریق جزیره الیس به آمریکا رسیده‌اند.

 

 

۲۷. در سال ۲۰۱۴، ۱۷ درصد از نیروی کار شهری ایالات متحده را مهاجران تشکیل داده بودند.

 

 

۲۸. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، حدود ۷.۸ میلیون مهاجر غیر قانونی وارد ایالات متحده شدند. ۵ کشوری که بیشترین تعداد مهاجران را به خود اختصاص داده بود عبارتند بودند از مکزیک (۵۶ درصد)، گواتمالا (۶ درصد)، آل سالوادور (۴ درصد)، هندوراس (۳ درصد)، و چین (۳ درصد).

 
 
 

۲۹. در سال ۲۰۱۴، ۲۹ درصد از مهاجران ۲۵ سال و بالاتر که به آمریکا مهاجرت کرده بودند دارای مدرک لیسانس و بالاتر بودند که در مقایسه با ۳۰ درصد از جوانان ۲۵ سال و بالاتر ایالات متحده که دارای مدرک لیسانس و بالاتر بودند رقم بسیار نزدیکی بوده است. 

مهاجرت به اروپا

 

۳۰. بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵، حدود ۱۹۸،۵۰۰ نوجوان به تنهایی به اروپا مهاجرت کردند که ۴۸ درصد از آن‌ها در سال ۲۰۱۵ به اروپا وارد شدند.

 

 

 

۳۱. بدلیل شعار‌های ضد ژاپنی شدید در طول جنگ جهانی دوم، حدود ۱۲۰ هزار ژاپنی- آمریکایی مجبور شدند تا بدون انجام محاکمه و مشخص شدن اتهامات، در اردوگاه‌های اسیران جنگی نگهداری شوند. 

 

 

۳۲. در سال ۲۰۰۹، ژاپن قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن اگر مهاجران آمریکای لاتین پس از کار در ژاپن بخواهند به کشورشان بازگردند و تصمیم نداشته باشند به ژاپن بازگردند هر کدام باید ۳۰۰۰ دلار و اعضای خانواده آن‌ها بایستی هر کدام ۲۰۰۰ دلار جریمه پرداخت کنند.

 

 

۳۳. طبق اسناد موجود، اولین مهاجر چینی وارد شده به ایالات متحده در سال ۱۸۲۰ به این کشور وارد شد.

از دست ندهید