مردان و ۱۸ حقیقت حیرت انگیز و خواندنی در مورد آنان

در این مطلب به ۱۸ حقیقت جالب در مورد مردان خواهیم پرداخت. علاوه بر این، این حقایق علمی تفاوت های جالبی را بین زنان و مردان نشان می دهد.

با وای آره همراه باشید: 

 

۱. در سراسر جهان، احتمال مرگ نوزادان پسر، ۲۵ درصد بیش تر از نوزادان دختر است.

 

 

۲. بطور میانگین، امروزه قد مردان در ایالات متحده ۱۷۵ سانتی متر و میانگین وزن آن‌ها حدود ۸۶ کیلوگرم است. در دهه ۱۹۶۰، میانگین قد برای مردان حدود ۱۷۲ سانتی متر و میانگین وزن تنها ۷۵ کیلوگرم بود. 

 

 

۳. با توجه به میانگین های جهانی، امید به زندگی در مردان ۶۴ سال و در زنان ۶۸ سال است. 

 

حقایق جالب در مورد مردان

 

۴. رایج ترین علت مرگ مردان آمریکایی ( و همینطور زنان) مربوط به بیماری های قلبی است. همچنین میانگین سن اولین حمله قلبی در مرد ها ۶۶ سال است.

 

 

۵. بطور میانگین در جهان، به ازای هر ۱۰۷ پسر، ۱۰۰ دختر متولد می شود. دانشمندان معتقد هستند که نرخ تولد بالا در پسران ممکن است با نرخ مرگ و میر پسران در زمان نوزادی و کودکی مرتبط باشد. 

 

 

۶. مغز مردان بزرگسال حدود ۱۰ درصد بزرگتر از مغز زنان است؛ چرا که مردان نسبت به زنان دارای قد بلد تر و تراکم ماهیچه ای بالاتری هستند و به همین دلیل مغز آنان برای کنترل بدن نیاز به نورون های بیشتری دارد.

 

مردان و ۱۸ حقیقت جالب در مورد آن ها

 

۷. حدود ۵۶ % از کودکانی که در آمریکا متولد شده اند در هنگام تولد ختنه می‌شوند که نشان دهنده کاهش ۲۰ درصدی از سال ۱۹۵۰ است. در سراسر جهان تقریبا یک سوم از مردان ختنه می شوند.

 

 

۸. تقریبا شش هفته پس از لقاح، جنین انسان شروع به دریافت ویژگی های زنانه می کند و در ابتدا اطلاعات ژنتیکی را از DNA مادر دریافت می کند. پس از هفته ششم رشد، درصورتیکه جنین پسر باشد ژن SRY در کروموزوم Y شروع به تولید هورمون های مردانه می کند و سپس تستسترون تولید می شود. این موضوع  باعث توسعه ویژگی های مردانه و جلوگیری از تولید ویژگی های زنانه می شود. 

 

حقایقی جالب در مورد مردان و پسران

 

۹. پسران، ۳ تا ۴ برابر بیشتر از دختران در معرض ابتلا به اختلالات توهمی هستند. درحالیکه متخصصان هنوز پاسخی قطعی در مورد تفاوت های جنسیتی نداده اند اما برخی از آنان معتقد هستند که دخترانی که خیالپردازی کمتری دارند بهتر می توانند علائم این اختلالات را پنهان کنند.

 

 

۱۰. پسران تقریبا سه برابر بیشتر از دختران در معرض اختلال کم توجهی، و اختلال نقص توجه و بیش فعالی قرار دارند. 

 

 

۱۱.  در سال ۲۰۰۸، حدود ۱۴۰ هزار پدر خانه دار در ایالات متحده وجود داشته اند. وظیفه پدران خانه دار مانند زنان خانه دار، رسیدگی به امور منزل و نگهداری از کودکان است. 

 

حقایق جالب و علمی در مورد مردان

 

۱۲. درحالیکه مردان، هم اکنون ۵۰ درصد از نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می‌دهند، ۹۴ درصد از کل تلفات شغلی مربوط به مردان است.

 

 

۱۳. مردان تقریبا سه برابر بیشتر از زنان، به مصرف الکل و دو برابر بیشتر از آن ها به مواد مخدر مانند ماری جوانا و کوکائین اعتیاد پیدا می کنند. 

 

 

۱۴. سطح بالای تستسترون در مردان و پسران در مقایسه با زنان بطور کلی باعث افزایش افسردگی، رقابت، خودپسندی و اعتماد به نفس در آنان می شود. علاوه بر این؛ آمیگدال (بخشی از مغز که مسئول تولید احساسات است) معمولا در مردان بزرگتر است. این امر منجر به ایجاد احساسات پرخاشگرانه و غیر قابل کنترل بیشتری در مردان می شود.

 

حقایق و دانستنی های جالب در مورد مردان

 

۱۵. براساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، مردان ۴ برابر بیشتر از زنان کشته می شوند و ۱۰ برابر بیشتر از زنان مرتکب قتل می شوند. طبق بررسی های انجام شده، هم مهاجمان مرد و هم مهاجمان زن، قربانیان مرد را مورد هدف قرار می‌دهند. 

 

 

۱۶. تقریبا در همه کشورهای جهان، مردان دو برابر بیشتر از زنان دست به خودکشی می زنند. در برخی کشورها (مانند روسیه و برزیل)، میزان خودکشی در میان مردان شش برابر بیشتر از زنان است. 

 

 

۱۷. حجم ماهیچه یک مرد بزرگسال بطور میانگین ۵۰ درصد بیشتر از یک زن و چربی بدن او ۵۰ درصد کمتر از یک زن بزرگسال است. 

 

حقایق جالب بدن مردان

 

۱۸. طبق تحقیقاتی که در مورد مغز زنان و مردان صورت گرفته، مشخص شده است که مغز مردان و زنان تا حدی عملکرد متفاوتی دارد. بر همین اساس، هنگام تمرکز بر روی یک کار، مردان تمایل به استفاده از یک طرف مغزشان دارند بطوریکه در یک زمان، تمام تمرکز و توجه خود را بر روی یک کار جمع می کنند.

 

این موضوع در مورد زنان برعکس است؛ بطوریکه زنان تمایل دارند تا هنگام تمرکز بر روی یک کار، از دو طرف مغز خود استفاده کنند. این امر باعث می شود تا زنان توانایی انجام چند کار را بصورت همزمان داشته باشند.

از دست ندهید