بیوگرافی و عکس های سلن سویدر و همسرش + علت اصلی درگیری با جان یامان

سلن سویدر (به ترکی Selen Soyder) با نام کامل مکرم سلن سویدر، متولد ۵ دی ۱۳۶۵ در آلسانجاک ازمیر؛ مدل، بازیگر و دختر شایسته سال ۲۰۰۷ ترکیه است که با بازی خود در سریال های معروف شمیم عشق و عمر گل لاله، به شهرت فراوانی دست پیدا کرد.

 

در این مطلب قصد داریم تا بیوگرافی و روابط خصوصی سلن سویدر را تقدیم حضورتان کنیم. با سایت وای آره همراه باشید: 

 

خانواده و تحصیلات سلن سویدر 

 

خانواده و تحصیلات سلن سویدر 

 

خانواده سلن پس از فروپاشی امپراطوری عثمانی، از شهر یوآنینای یونان، به ترکیه مهاجرت کردند. او نک فرزند خانواده است. سلن در دبیرستان Yigitalp ازمیر تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل رشته ی تاریخ از دانشگاه بیلگی است.

 

 

او در سال ۲۰۰۶ در مسابقه ی بهترین دختر مدل ترکیه، مقام دوم را به دست آورد و مقام اول دختر شایسته ترکیه را در سال ۲۰۰۷ از آن خود کرد. این مدل و بازیگر توانا، در سال ۲۰۰۷ به عنوان نماینده ترکیه در مسابقه دختر شایسته جهان که در شهر سانیای چین برگزار شد، حضور داشت.  

 

 

سلن پس از بازگشت از این مسابقه، به عنوان چهره ی تبلیغاتی برند فشن Vakko شروع به فعالیت کرد. او سپس به منظور تقویت زبان انگلیسی خود، مدتی به کانادا رفت و در سال ۲۰۰۹ بازگشت.

 

 

این خانم بازیگر، پس از بازگشت از کانادا، به خواست پدرش در کلاس های گویندگی شرکت کرد و پس از اینکه در شبکه Star TV، به کار آموزی پرداخت، مدتی به گویندگی خبر مشغول شد.

 

بیوگرافی و عکس های جذاب سلن سویدر

 

او در زمان های بیکاری خود به یوگا و پیلاتس می‌پردازد و از دوران کودکی، گوشت قرمز مصرف نمی کند. سلن عاشق حیوانات است و گفته است که با وجود داشتن خودرو شخصی، از رانندگی فراری است چرا که میترسد حیوانی را زیر بگیرد.

 

 

قد و وزن سلن سویدر 

 

سلن از قد بلند ۱۷۸ سانتی متری و وزن ۵۵ کیلوگرمی برخوردار است. 

 

 

همسر و روابط خصوصی سلن سویدر 

 

همسر و روابط خصوصی سلن سویدر 

 

سلن در سال ۲۰۱۲ مدتی با تولگاهان ساییشمان وارد رابطه شد. او در سال ۲۰۱۵، با یک فرد ترک – یهودی بنام اورن فرانسس که در زمینه ی تبلیغات فعالیت دارد، ازدواج کرد. 

 

 

ماجرای درگیری جان یامان و سلن سویدر 

 

ماجرای درگیری جان یامان و سلن سویدر 

 

سلن سویدر و جان یامان که در سریال کدوممون دوست نداشتیم با یکدیگر همبازی بودند، درگیری لفظی پیدا می کنند و جان با پرتاپ کردن یک استکان چای به سمت سلن، بسیار خبر ساز شده و سلن از جان شکایت می کند.

 

 

دادگاه جریمه نقدی ۷ هزار ۸۳۰ لیره ای برای یامان بریده بود اما جان در مصاحبه ای گفت که این مبلغ را پرداخت نخواهد کرد. سلن به خاطر ترس از جان، مدتی سر صحنه ی فیلمبرداری نرفت و پس از آن، این سریال را ترک کرد. 

 

 

جان در رابطه با سلن چنین گفته بود:” سلن، زن خود خواهیه. به خاطر همین باهاش مشکل پیدا کردم.” درگیری این دو به خاطر نحوه ی بازی در سر صحنه بوجود آمده بود. 

 

پیج اینستاگرام سلن سویدر 

پیج اینستاگرام سلن سویدر سلن سویدر در اینستاگرام فعال نیست و صفحه رسمی ندارد. 

 

 

فیلم ها و سریال های سلن سویدر 

 

۲۰۱۰- سریال Yer Gök Aşk (شمیم عشق) در  نقش توپراک کاراگول 

 

۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴- سریال Lale Devri (عمر گل لاله) در نقش توپراک ایلگاز 

 

۲۰۱۴- سریال Reaksiyon در نقش دکتر زینب 

 

۲۰۱۶- سریال Hangimiz Sevmedik (کدوممون دوست نداشتیم) در نقش ایتیر یشیل 

 

۲۰۲۳- سریال Kendi Düşen Ağlamaz (خود کرده را تدبیر نیست) در نقش سینم دوران

 

از دست ندهید