بیوگرافی کامل و عکس های جذاب تولگاهان ساییشمان و همسر و فرزندش

تولگاهان ساییشمان ( به ترکی Tolgahan Sayışman ) با نام کامل تورگوت تولگاهان ساییشمان، متولد ۲۶ شهریور ۱۳۶۶ در استانبول؛ مدل و بازیگر سرشناس ترک است. اگر دوست دارید با زندگی تولگاهان ساییشمان آشنا شوید، با سایت وای آره همراه باشید: 

 

خانواده و تحصیلات تولگاهان ساییشمان 

خانواده و تحصیلات تولگاهان ساییشمان 

 

تولگاهان ساییشمان از پدری بنام هالوک و مادری بنام عایشه بدنیا آمده است. تولگاهان به غیر از خود یک خواهر به نام نیل دارد. خانواده مادری تولگاهان ساییشمان، اهل ترابزون واقع در سواحل دریای سیاه ترکیه و پدربزرگ او از طرف پدری اصالتی ترکیه ای دارد که از سالونیک – یونان مهاجرت کرده است.

 

 

مادربزرگ تولگاهان (از طرف پدری) نیز ترکیه ای است و از مقدونیه و از دست گروه تبهکاران بلغاری فرار و مهاجرت کرده است. وی به دلیل تعویض جمعیت بین یونان و ترکیه، ابتدا به سالونیک و سپس به ازمیر ترکیه مهاجرت کرده است. پدربزرگ و مادربزرگ او در دهه ۱۹۶۰ در ازمیر ازدواج کرده و سپس به استانبول نقل مکان می‌کنند.

 

زندگینامه و عکس های تولگاهان ساییشمان

 

تولگاهان در طول سال های مدرسه، فوتبال و بسکتبال بازی می کرد و همچنین در برخی از رشته های ورزشی مثل تنیس و شنا برنده جایزه نیز شده است.

 

تولگاهان در دبیرستان Kadıköy İntaş تحصیل کرده و فارغ التحصیل رشته مدیریت کسب و کار از دانشگاه ‌دوئوش است. او کار حرفه ای خود را به عنوان مدل آغاز کرد و در سال ۲۰۰۲ توانست در مسابقات بهترین مدل ترکیه، در جایگاه دوم قرار گیرد.

 

بیوگرافی و جذاب ترین عکس های تولگاهان ساییشمان

 

تولگاهان همچنین در سال ۲۰۰۴، جایگاه نخست مسابقات زیباترین مردان ترکیه (Manhunt) را بدست آورد. او به عنوان نماینده ی ترکیه، در مسابقات زیباترین مردان جهان (Manhunt) که در کره جنوبی برگزار شد، شرکت کرد و توانست عنوان زیباترین مرد جهان را از آن خود کند.

 

 

تولگاهان مدتی بوکس بازی میکرد اما از آنجایی که عادت دارد وقتی چیزی مشهور می شود از آن دوری کند، مدت کوتاهی بعد، این رشته را رها کرده است. تولگاهان اولین خودروی خود را در ۲۲ سالگی خریداری کرده و از ۱۶ سالگی مشغول کار شده است. او درس های بازیگری را نزد آیلا آلگان فراگرفته است. 

 

 

همسر و روابط خصوصی تولگاهان ساییشمان 

 

تولگاهان ساییشمان در سال ۲۰۰۷ با بازیگر ترک، برراک توزوناتاچ وارد رابطه شد و در سال ۲۰۰۸، این دوستی به پایان رسید. تولگاهان سال ۲۰۰۹ با دیگر بازیگر معروف ترک، مروه بولگور ( همسر سابق مراد دالکیلیچ ) آشنا شد اما در سال ۲۰۱۰ از وی جدا شد.

 

 

تولگاهان در سال ۲۰۱۰ و در مراحل فیلمبرداری سریال “عمرگل لاله”، با سرنای ساریکایا آشنا شد. تولگاهان ساییشمان و سرنای ساریکایا که در این سریال، نقش مقابل هم را بازی میکردند، در دنیای واقعی نیز وارد رابطه شدند اما رابطه عاشقانه آنها دوام چندانی نداشت.

 

 

با وارد شدن سلن سویدر به این سریال، ساییشمان عاشق سلن شد و در پی آن، تولگاهان و سرنای در سال ۲۰۱۲ از هم جدا شدند. رابطه سلن سویدر و تولگاهان ساییشمان، تا سال ۲۰۱۴ ادامه داشت.

 

 

تولگاهان در سال ۲۰۱۵ با یک دختر آلبانیایی تبار بنام آلمدا آبازی دوست شد و در ۱۳ام فوریه ۲۰۱۷ در هتل ‌Beverly Wilshire لس انجلس، با آلمدا ازدواج کرد. در مراسم عروسی تولگاهان و آلمدا، حدود ۴۰ نفر نیز حضور داشتند.

 

همسر و روابط خصوصی تولگاهان ساییشمان 

 

این زوج پس از ازدواج، هر دو پستی در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشتند. تولگاهان در این پست نوشته بود: “عاشق کسی بودن درست شبیه این است که خنده او را مشابه با طلوع خورشید بدانی. بسیار زیباست داشتن زنی که تمام موهبت های خدا را به یادم می آورد. امیدوارم خدا به همه، شخصی را بدهد که با او دست در دست هم پیر شوند.”

 

 

آلمدا آبازی نیز چنین نوشته بود: “شادترین روز زندگی من، شادترین تولد. تولگاهان ساییشمان متشکرم که مرا تبدیل به خوشحال ترین فرد کردی. دوستت دارم…”

 

عکس های تولگاهان ساییشمان و همسرش

 

ساییشمان پس از ازدواج با آلمدا در مصاحبه‌ای گفته بود قبل از آنکه با او آشنا شود، شخصی بسیار عصبانی بود ولی همسرش او را تغییر داده است. “قبل از آنکه آلمدا را بشناسم، خیلی زود عصبانی می شدم ، بسیار کم صبر بودم و سریع با هر چیزی آزرده خاطر و عصبانی میشدم ولی این اخلاقم تغییر کرده است. حالا بسیار آرام تر و صبورترم و قبل از هر کاری به همه چیز فکر می کنم.”

 

عکس بچه تولگاهان ساییشمان

 

این زوج در ماه می  ۲۰۱۹ صاحب اولین فرزند خود بنام افه هان شدند. نوزاد این دو زوج، شباهت زیادی به خود تولگاهان دارد. چندی پیش آلمدا در گفتگویی گفته بود که وقتی برای اولین بار پسرم را در آغوش گرفتم، تصور کردم تولگاهان را به دنیا آوردم. از تولگاهان نیز سوال کردم نوزاد شبیه چه کسی است و او گفت “شبیه خودم است.” همه افرادی هم که به ملاقات بچه می‌آمدند به همین شباهت اشاره می کردند و من نیز با خود فکر کردم خدا به من یک “تولگاهان کوچولو” داده است. فرزند دختر و دوم این زوج بنام آلینا در سال ۲۰۲۱ بدنیا آمده است. 

 

 

قد و وزن تولگاهان ساییشمان 

قد تولگاهان ۱.۸۷ سانتی متر و وزن وی ۸۰ کیلوگرم است. 

 

 

پیج اینستاگرام تولگاهان ساییشمان 

 

پیج اینستاگرام تولگاهان ساییشمان 

 

تولگاهان ساییشمان در اینستاگرام فعال است و هم اکنون ۲٫۱ میلیون دنبال کننده به خود جلب کرده است. 

 

 

فیلم ها و سریال های تولگاهان ساییشمان 

۲۰۰۶- سریال Acemi Cadı ( بازیگر میهمان) 

 

۲۰۰۶- سریال Esir Kalpler ‌(قلب های اسیر) در نقش لونت ارتکین

 

۲۰۰۶- سریال Maçolar در نقش تونجای 

 

۲۰۰۷- سریال Dicle (دجله) در نقش فرهاد 

 

۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹- سریال Elveda Rumeli (الودا روملی) در نقش نامیک/ مصطفی 

 

۲۰۰۷- سریال Hepsi1 در نقش علی کوش 

 

‌۲۰۰۸- فیلم سینمایی Aşk Tutulması در نقش اوئور 

 

۲۰۰۹- سریال Kavak Yelleri (بازیگر میهمان) 

 

۲۰۰۹- فیلم سینمایی  Aşk Geliyorum Demez در نقش ‌علی 

 

۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴- سریال Lale Devri (عمر گل لاله) در نقش چینار ایلگاز 

 

۲۰۱۴- فیلم سینمایی Sürgün (تبعید) در نقش صدات 

 

۲۰۱۴- فیلم سینمایی Mazlum Kuzey (کوزی گونی)( بازیگر میهمان ) 

 

۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶- سریال Asla Vazgeçmem (هرگز تسلیم نمی شوم) در نقش ییئیت کوزان 

 

۲۰۱۶- فیلم سینمایی Bizans Oyunları در نقش پرنس ادونیس 

 

۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸- سریال Siyah Inci (مروارید سیاه) در نقش کنان جلبی 

 

‌۲۰۱۸- سریال Bir Umut Yeter (یک امید کافیست) در نقش ییلماز کارابی 

 

۲۰۱۹- سریال Şampiyon (قهرمان) در نقش فیرات بولوک باشی

 

۲۰۲۰- سریال Şeref Sözü ( قول شرف) در نقش جیهان آدابیلی 

 

۲۰۲۲- فیلم سینمایی  Aynasız Haluk ( هالوک بی آینه) در نقش هالوک افه 

 

۲۰۲۲- سریال Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı ( بارباروس خیرالدین : دستور سلطان) در نقش بارباروس خیرالدین پاشا 

 

از دست ندهید