آیا پتوی سنگین به خواب بهتر کمک می کند؟ یافته های بسیار جالب در مورد پتوی سنگین

در این مقاله به فواید استفاده از پتوی سنگین و مطالعات علمی که در رابطه با نقش پتوی سنگین در ایجاد خوابی راحت انجام شده است اشاره خواهیم کرد. با وای آره همراه باشید: 

 

۱. افزایش سروتونین 

همانطور که می دانیم، پتوهای سنگین فشار ملایمی را به بدن وارد می کنند. مطالعات علمی نشان می دهند که این فشار ملایم موجب افزایش سروتونین در مغز می شود. سروتونین نوعی انتقال دهنده عصبی برای تنظیم خواب است که باعث ایجاد آرامش در فرد می شود.

افزایش سروتونین  مغز با پتوی سنگین

از سوی دیگر احاطه شدن فرد توسط یک پتوی سنگین، بدن را تشویق به ترشح هورمون اکسی توسین می کند. این هورمون علاوه بر تسکین درد و کاهش استرس باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و خواب شبانه خوبی را برای شما فراهم می کند.

 

۲. کاهش دلشوره و نگرانی 

آیا تابحال برایتان پیش آمده تا پس از ورود به تختتان افکار مختلف باعث پریشانی و دلشوره در شما شوند و جلوی خوابتان را بگیرند؟ یک پتوی سنگین می تواند با کاهش فعالیت در سیستم عصبی و کاهش نگرانی، این مشکل را حل کنید.

پتوی سنگین و کاهش دلشوره و نگرانی 

در صوروت بروز این مشکل، یک مدیتیشن آرام و یک پتوی سنگین ممکن است تنها چیز هایی باشند که باعث شوند سریعتر به خواب بروید.

 

۳. کاهش بیقراری 

اگر شب ها در رختخواب پهلو به پهلو می شوید و پوزیشن خود را تند تند عوض می کنید و یا اینکه همسرتان با چرخیدن مداوم به پهلو ها باعث می شود از خواب بیدار شوید مشکل شما ممکن است با یک پتوی سنگین حل شود. یک پتوی سنگین باعث می شود تا وزن بدن در سراسر آن توزیع شود و یک فشار ملایم به سراسر بدن وارد شود. این نیرو به جلوگیری از حرکت بدن و ثابت ماندن آن در حین خواب کمک می کند. 

کاهش بیقراری با استفاده از پتوی سنگین

درحالیکه استفاده از پتوهای سنگین برای ایجاد یک خواب راحت مفهوم جدیدی است اما گسترش استفاده از آن ها موجب حل بسیاری از اختلالات خواب و افزایش کیفیت آن خواهند شد.

از دست ندهید