خواب بهتر و ۵ راه حل طبیعی و غیر دارویی برای خواب بهتر

هنگامی که افراد به راهکار هایی برای خواب بهتر فکر می کنند، قرص ها اولین چیزی هستند که به ذهن آن ها خطور می کند.

 

در حالی که گزینه های دارویی تجویز شده، بسیار زیاد هستند و درمان های بدون نسخه بیشماری وجود دارند، اما با اینحال همه مردم مشتاق استفاده از دارو برای خواب نیستند. 

 

برخی از قرص های خاص می توانند با دارو هایی که بصورت مرتب مصرف می شوند، تداخل پیدا کنند. علاوه بر این، دارو های طبیعی خواب می توانند نتیجه ی مشابه و عوارض جانبی کمتری را بوجود بیاورند. اگر به دنبال راهی بدون دارو برای خواب راحت تر هستید، این پنج روش را امتحان کنید. با وای آره همراه باشید: 

 

خواب بهتر : یوگا انجام دهید

خواب بهتر : یوگا انجام دهید

 

 هنر باستانی یوگا می تواند به کاهش استرس کمک کرده و منجر به خواب بهتر شود. یوگا نیدرا نوع خاصی از یوگا است که برای استراحت، از شبیه سازی هدایت شده و اسکن بدن استفاده می کند.

 

 

انواع دیگر یوگا، بر حالت های ساده تمرکز می کنند و علاوه بر از بین بردن تنش عضلانی، به کشش بدن نیز کمک می کنند. 

 

 

قبل از خواب، تمرین قوس رو به جلو را امتحان کنید : در حالت نشسته، پاها را مستقیما باز کنید، دستان خود را به سمت بالا ببرید.

 

 

در مرحله دوم، رو به جلو خم شوید و همزمان با اینکه دستان خود را به نوک انگشتان پا میرسانید، نفس خود را بیرون دهید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و سپس بدن خود را عقب ببرید و پس از اینکه کمی ریلکس کردید، این حرکت را تکرار کنید.

 

 

خواب بهتر: مدیتیشن را امتحان کنید

 

خواب بهتر: مدیتیشن را امتحان کنید

 

همانطور که یوگا باعث کشش عضلات و آزاد شدن تنش می شود، انجام مدیتیشن متفکرانه یکی دیگر از روش های طبیعی برای آرام کردن بدن و آماده شدن برای خواب است.

 

 

روش های مختلفی برای مدیتیشن وجود دارد: شما می توانید آرام بنشینید، به نفس خود گوش دهید، یا انرژی خود را به سمت یک کلمه یا عبارت خاص هدایت کنید و بر روی آن ها متمرکز شوید.

 

 

خواب بهتر : استنشاق روغنهای ضروری

 

خواب بهتر : استنشاق روغنهای ضروری

 

تحقیقات انجام شده در مورد قدرت بویایی نشان می دهد که برخی رایحه ها توانایی تسکین استرس و بوجود آوردن آرامش را دارند. بصورت خاص، اثبات شده است که اسانس اسطوخودوس ضربان قلب را کاهش و فشار خون را پایین می آورد.

 

 

اضافه کردن روغن اسطوخودوس به دستگاه تهویه هوا، اسپری کردن رایحه استخودوس در هوا یا قرار دادن عنرچه (کیسه یا بالشتک که در آن پودر خوشبو می ریزند) در داخل کشو یا کمد لباس را فراموش نکنید.

 

 

خواب بهتر: روبالشی و رو تختی های خود را عوض کنید

 

خواب بهتر: روبالشی و رو تختی های خود را عوض کنید

 

محیط مناسب اتاق خواب، نقش مهمی در راحت خوابیدن شما دارد. طبق یک نظرسنجی، زمانی که ملافه ها بوی تمیزی می دهند، مردم احساس مثبت تری نسبت به رفتن به رختخواب پیدا می کنند.

 

 

آنها همچنین هنگام خوابیدن روی ملافه های تمیز، احساس راحتی بیشتری می کنند.

 

 

خواب بهتر: جلوی سرو صدا را بگیرید 

 

خواب بهتر: جلوی سرو صدا را بگیرید 

 

دستگاه های نویز سفید می توانند باعث کم رنگ شدن صدای خیابان، افراد، پارس سگ ها و غیره شوند. این دستگاه ها در عین حال، صدای ملایم و مطلوبی را ایجاد می کنند که موجب آرامش در خواب می شود.

 

 

شما همچنین می توانید صداهای تسکین دهنده مختلفی مانند امواج ساحل یا صدا های آرام را دانلود کنید و وقتی به رختخواب رفتید، آن ها را هنگام خواب پخش کنید.

 

از دست ندهید