بیوگرافی کامل آیبوکه پوسات (Aybüke pusat)+ روابط خصوصی

آیبوکه پوسات (به ترکی Aybüke pusat) متولد ۲۵ فوریه ۱۹۹۵ در آنکارا، بازیگر، رقاص باله، مدل و دختر شایسته سال ۲۰۱۴ ترکیه است. در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی این بازیگر زیبای ترک بپردازیم. با وای آره همراه باشید:

 

خانواده و تحصیلات آیبوکه پوسات

آیبوکه پوسات از پدری بنام نامیک و مادری بنام آسمان بدنیا آمده است. پدر و مادر آیبوکه  هر دو کارمند هستند. او همچنین دو برادر دارد و خانواده مادری وی اصالتا تاتار هستند.

آیبوکه فارغ التحصیل رقص باله دانشگاه حاجی تپه آنکاراست و هم اکنون بصورت از راه دور مشغول تحصیل در رشته بیزینس دانشگاه آنادولو است.

عکس کودکی آیبوکه پوسات -سایت وای آره
عکس کودکی آیبوکه پوسات

آغاز کار حرفه ای

او برای اولین بار با سریال جزر و مد به دنیای بازیگری قدم گذاشت. نقش های اصلی این سریال را سرنای ساریکایا و چاعاتای اولسوی بر عهده داشتند. او پس از این سریال، در سریال های متعددی به ایفای نقش پرداخت.

یکی از معروف ترین کار های او حضور در سریال قول و بازی نقش بهار است. از بازیگران دیگر این سریال می توان به تولگا ساریتاش، سرهات کلیچ و مهمت اوزگور اشاره کرد. او بخاطر بازی خوب خود در سریال قول سه بار نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر و یک بار برنده این جایزه شده است.

آیبوکه در سال ۲۰۱۸ و در مراسم IKU Kariyer Onursal odulleri جایزه بهترین بازیگر زن سال سریال های تلویزیونی را به بخاطر بازی در سریال قول دریافت کرد. آیبوکه در مصاحبه ای اعلام کرده است که شخصیت بهار را به شخصیت خود بسیار نزدیک می بیند.

 

این بازیگر زیبای ترک در سال ٢۰۱٨ به همراه بوران کوزوم نقش های اصلی سریال تپه شاهین را بر عهده گرفتند که این سریال آنچنانکه انتظار میرفت با استقبال مخاطبان روبرو نشد. او از سال ٢۰۱٩ با نقش اصلی سلین، بازی در در سریال همه جا تو را در کنار فورکان آندیچ آغاز کرده است.

فیلم ها و سریال های آیبوکه پوسات
آیبوکه در کنار فوکان آندیچ

 

علایق آیبوکه پوسات

سرگرمی های آیبوکه پوسات؛ رقص، بازیگری، مسافرت و آموزش پیانو و رقص به کودکان است. آیبوکه رقص باله را از ۳ سالگی آغاز کرده و پس از اینکه درس های پیانو و باله را فراگرفت، تصمیم گرفت تا رشته باله را ادامه دهد. او همچنین عاشق حیوانات است و چند حیوان خانگی در خانه اش دارد.

بیوگرافی کامل آیبوکه پوسات بازیگر و دختر شایسته سال ۲۰۱۴ ترکیه

رقص باله آیبوکه پوسات در مراسم اهدای پروانه طلایی

در دسامبر ۲۰۱۷ آیبوکه پوسات در آغاز مراسم Pantene Altin Kelebek Odulleri (مراسم اهدای پروانه طلایی) نمایشی زیبا از رقص باله خود را به نمایش گذاشت. در این مراسم عوامل سریال قول و بسیاری از سلبریتی های معروف ترک حضور داشتند.

رقص باله آیبوکه پوسات در مراسم اهدای پروانه طلایی

آیبوکه پوسات؛ دختر شایسته سال ۲۰۱۴ ترکیه  

آیبوکه پوسات پس از بدست آوردن مقام سوم دختر شایسته سال ۲۰۱۴ ترکیه، قرار بود تا برای شرکت در مسابقه دختر شایسته جهان به مسابقه Alyz Henrich در فیلیپین سفر کند و با ۱۰۰ دختر شایسته جهان به رقابت بپردازد اما بدیل مشغله بازیگری نتوانست به این سفر برود.

 

قد و وزن آیبوکه پوسات

قد آیبوکه ۱.۷۴ سانتی متر و وزن او ۵۷ کیلوگرم است.

 

همسر و دوست پسر آیبوکه پوسات 

آیبوکه علاقه زیادی به انتشار اخبار خصوصی زندگیش ندارد. او در حال حاضر مجرد است. در سال ٢۰۱٨ ادعاهایی مبنی بر رابطه عاشقانه بین آیبوکه پوسات و تولگا ساریتاش به گوش میرسید اما هر دو آن ها در مصاحبه ای اعلام کرده اند که فقط دوست معمولی هستند.

آیبوکه پس از این شایعات مدتی با جان یوجل ۳۲ ساله ( پسر دریا آلابورا بازیگر) دوست شد.

همسر و دوست پسر آیبوکه پوسات

آیبوکه و جان یونجل

در سال ۲۰۱۹ شایعاتی در مورد رابطه آیبوکه پوسات و فورکان آندیچ بوجود آمد که آیبوکه در جواب خبرنگاران، این شایعه را رد کرد. در حال حاضر خبری از روابط خصوصی آیبوکه در دسترس نیست. 

 

اینستاگرام آیبوکه پوسات 

آیبوکه در شبکه اینستاگرام بسیار فعال است و عکس های زیبایی از خود و سفر هایش منتشر می کند. او در حاضر نزدیک به ۳ میلیون دنبال کننده در این شبکه اجتماعی دارد. 

اینستاگرام آیبوکه پوسات

فیلم های آیبوکه پوسات 

٢۰۱٩ – فیلم  Kapi در نقش ناردین 

 

سریال های آیبوکه پوسات 

٢۰۱۴-  سریال  medcezir (جزر و مد) در نقش الیف 

٢۰۱۴ – سریال O hayat benim (اون زندگی منه) در نقش زینب 

٢۰۱۵ – سریال Bes kardes (پنج برادر ) در نقش زینب 

٢۰۱۶ – سریال  Familya در نقش سو بی اوغلو 

٢۰۱٧ – سریال Soz (قول) در نقش بهار کاراسو 

٢۰۱٨ – سریال  Sahin tepesi (تپه شاهین) در نقش وردا اوزدن 

٢۰۱٩ – سریال  her yerde sen (همه جا تو) در نقش سلین سور

 

 

 

 

 

از دست ندهید