بیوگرافی کامل شیرین عبدالوهاب خواننده عرب و ماجرای شکستن گوشی خبرنگار!

شیرین سید محمد عبدالوهاب ( Sherine Sayed Abdol-Wahab ) که با نام شیرین نیز شناخته می شود؛ خواننده، بازیگر، مجری، شخصیت تلویزیونی و داور سابق مسابقه خوانندگی The  voice ahla Sawtاست. در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی کامل این خواننده خوش صدای عرب بپردازیم. با وای آره همراه باشید:

 

خانواده

 

شیرین عبدالوهاب در ۱۶ مهر ۱۳۵۹ در قاهره مصر متولد شد. او در یک خانواده متوسط به دنیا آمده است. پدر او سید عبدالوهاب، متخصص طراحی داخلی و مادرش خانه دار است. او یک خواهر و یک برادر دارد. شیرین در حال حاضر ساکن قاهره است.

بیوگرافی و عکس های جدید شیرین عبدالوهاب

آغاز کار موسیقی

 

استعداد خوانندگی شیرین عبدالوهاب برای اولین بار در ۹ سالگی توسط معلم مدرسه‌اش کشف شد. معلم او مادرش را راضی کرد تا او را به خانه اپرای قاهره ببرد تا او را با سلیم سهاب، رهبر ارکستر کلاسیک مشهور مصری آشنا کند.

 

 

شیرین در مقابل سهاب به خوانندگی میپردازد و سهاب از صدای شیرین بسیار خوشش می‌آید. شیرین از ۹ تا ۱۲ سالگی به عنوان یکی از اعضای گروه کر، در خانه اپرای مصر به فعالیت میپردازد و سپس این شانس را پیدا میکند تا به عنوان یک خواننده تک خوان به فعالیت در این خانه اپرا بپردازد.

 

 

شیرین عبدالوهاب در خانه‌ی اپرای قاهره به خوانندگی ادامه می دهد و همزمان به دنبال بک آهنگساز میگردد تا بتواند کار خوانندگی را بصورت حرفه‌ای آغاز کند. شیرین عبدالوهاب در ۱۸ سالگی به نصر محروس، یکی از کارگردانان و تهیه کنندگان موسیقی مصری، معرفی می شود و محروس نیز صدای شیرین را می‌پسندد.

عکس ها و آهنگ های شیرین خواننده عرب

نصر محروس تصمیم میگیرد تا در کمپانی موزیک خود بنام Free music برای شیرین عبدالوهاب جایی را در نظر بگیرد. شیرین در این کمپانی با تامر حسنی آشنا می شود و نصر محروس نیز از شیرین می خواهد تا اولین آلبومش را با کمک تامر حسنی ضبط کند. آلبوم شیرین عبدالوهاب و تامر حسنی در سال ۲۰۰۲ با عنوان Mix 3-Tamer & sherine منتشر می شود.

 

 

 این آلبوم در کل خاور میانه و آفریقای شمالی بسیار مشهور شده و در این مناطق ۲۰ میلیون کپی فروش می کند. شیرین عبدالوهاب تا به امروز علاوه بر تامر حسنی با خوانندگانی همچون محمد مهی، محمد مصطفی، حاسم حبیب و نجوا کرم همخوانی داشته است.

 

 

حضور در مسابقه The voice ahla sawt

 

شیرین عبدالوهاب قبلا داور مسابقه the voice ahla sawt بود که در سال ۲۰۱۷ جای او با الیسا عوض شد.

حضور در مسابقه the voice ahla sawt

شیرین عبدالوهاب و شکستن گوشی موبایل خبرنگار 

 

شیرین عبدالوهاب گوشی خبرنگاری را که در مراسم ترحیم پدرش در حال عکسبرداری بود را شکست. طبق گفته رسانه‌ها شیرین از این کار خبرنگار بشدت عصبی شده بود و گوشی او را از دستش گرفته و به زمین پرتاب کرده بود.

شیرین عبدالوهاب و شکستن گوشی موبایل خبرنگار 

شیرین پدر خود را در سال ۲۰۱۸ و چند روز پس از اینکه با حسام حبیب، خواننده و آهنگساز عرب ازدواج کرد از دست داد. شیرین از مسئولان برگزاری مراسم درخواست کرده بود تا در مراسم خاکسپاری، خبرنگاران و رسانه‌ها حضور نداشته باشند.

 

 

این خبرنگار که از این درخواست امتناع کرده بود توسط مسئول برگزاری مراسم مورد بازخواست قرار گرفت و از او خواسته شد تا عکس‌هایی را که گرفته است پاک کند. شیرین عبدالوهاب و همسرش همچنین از برگزار‌کنندگان درخواست کردند تا شکایتی قانونی علیه این خبرنگار تشکیل دهند.

 

شیرین عبدالوهاب و تمسخر کثیفی رود نیل 

شیرین عبدالوهاب و تمسخر کثیفی رود نیل شیرین در سال ۲۰۱۸ به جرم انتشار ویدئویی از کنسرتش در شارجه، به ۶ ماه حبس محکوم شد. در این کنسرت، از شیرین درخواست شده بود تا آهنگ ماشربتش من نیلها (از نیل نمینوشی؟) را اجرا کند که شیرین در پاسخ گفته بود : “من از آب نیل نمینوشم چون باعث میشود تب حلزون بگیرم ( این بیماری از آب آلوده به انگل‌های موجود در بدن حلزون‌های درون آب ایجاد می شود.)

 

شیرین بجای خوردن آب نیل توصیه کرده بود تا از آب معدنی استفاده شود. طبق گفته رسانه‌ها با اینکه شیرین به خاطر این شوخی به اصطلاح احمقانه چندین بار از مردم عذر‌خواهی کرده بود اما انجمن موسیقیدانان مصر، شیرین را به ۶ ماه حبس محکوم کردند که ظاهرا شیرین با پرداخت مبلغی از این مجازات فرار کرده است.

 

 

خوانندگی برای اولین بار در عربستان

 

شیرین عبدالوهاب برای اولین بار در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۸ در ورزشگاه پادشاه عبدالله در عربستان به اجرای کنسرت پرداخت. این میزبانی به دلیل قوانین جدیدی بود که از سوی پادشاهی عربستان برای میزبانی سلبریتی‌های سراسر جهان صادر شده بود.

 

 

قد و وزن شیرین عبدالوهاب

 

 قد شیرین ۱۵۹ سانتی متر و وزن او ۵۸ کیلوگرم است.

قد و وزن شیرین خواننده عرب

همسر شیرین عبدالوهاب

 

شیرین قبل از اینکه یک خواننده حرفه‌ای شود با یک تنظیم کننده موسیقی بنام مدهت خامس ازدواج کرده بود که این ازدواج مدت زیادی دوام نداشت و به طلاق کشیده شد.

 

او در سال ۲۰۰۷ با یک تنظیم کننده موسیقی دیگر بنام محمد مصطفی ازدواج کرد و پس از مدتی از وی طلاق گرفت. او در حال حاضر دو دختر از محمد مصطفی دارد.

عکس بدون آرایش شیرین در کنار همسر سابق و فرزندانش
عکس بدون آرایش شیرین عبدالوهاب در کنار همسر سابقش محمد مصطفی و دخترانش مریم و هانا

 

شیرین عبدالوهاب از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ با خواننده مصری؛ حسام حبیب، ازدواج کرده بود. این مراسم تنها با حضور خانواده‌های دو طرف، مسئولان برگزاری مراسم و دختران شیرین (مریم و هانا) برگزار شد.

عکس های شیرین عبدالوهاب و دخترانش
شیرین و دخترانش

 

با وجود اختلافاتی که بین دو زوج به وجود آمده بود، این دو بار دیگر در سال ۲۰۲۲ ازدواج کردند و در سال ۲۰۲۳ جدا شدند.

ازدواج مجدد شیرین عبدالوهاب و حسام حبیب
ازدواج مجدد شیرین عبدالوهاب و حسام حبیب

 

اینستاگرام شیربن عبدالوهاب 

 

شیرین در حال حاضر در شبکه اینستاگرام، ۱۲.۲ میلیون دنبال کننده دارد.

 

 

فیلم ها و سریال های شیرین عبدالوهاب 

 

شیرین در فیلم سینمایی میدو مشاکل در سال ۲۰۰۳ و سریال طریقی در سال ۲۰۱۵ به ایفای نقش پرداخته است.

آهنگ ها و آلبوم های شیرین عبدالوهاب

آلبوم های شیرین عبدالوهاب 

 

۲۰۰۲- آلبوم فری میکس ۳ (مشترک مع تامر حسنی)

 

۲۰۰۳- آلبوم جرح تانی

 

۲۰۰۵- آلبوم لازم أعیش

 

۲۰۰۸- آلبوم بطمنک

 

۲۰۰۹- آلبوم حبیت

 

۲۰۱۲- آلبوم إسأل علیا

 

۲۰۱۴- آلبوم أنا کتیر

 

۲۰۱۵- آلبوم طریقی

 

۲۰۱۸- آلبوم نسای 

 

از دست ندهید