بیوگرافی مهمت اوزان دولونای(Mehmet Ozan Dolunay)+ روابط خصوصی

مهمت اوزان دولونای (با نام کامل Mehmet Ozan Dolunay) متولد ۱۷ فوریه ۱۹۹۱ در آنتالیا و یکی از بازیگران و مدل های جذاب ترکیه است. او یک خواهر کوچکتر از خود دارد.

تحصیلات و آغاز کار حرفه ای 

اوزان همزمان با تحصیل خود در رشته مهندسی مکانیک بصورت همزمان در کلاس های بازیگری Craft شرکت کرد و از افرادی همچون ایپک بیلگین، چا چالیشکور و بهار کریم اوغلو درس بازیگری را فرا گرفت.
زندگینامه اوزان دولونای بازیگر جذاب ترک
 
اوزان دولونای کار بازیگری را از سال ۲۰۱۵ با سریال دروغ های کوچک شیرین آغاز کرد. این سریال به نوعی ورژن ترکی سریال آمریکایی Pretty little Liars است.
 
او در سال ۲۰۱۶ با نقش مرت در سریال قشر مرفه در بین بینندگان به شهرت رسید. اوزان در این سریال در کنار بازیگرانی همچون انگین اوزتورک، مریچ آرال و هازار ارگوچلو بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت. او در سال ۲۰۱۷ با یکی از کاراکتر های اصلی سریال کمدی گشت مدرسه در کنار بازیگرانی همچون اسماعیل اگه شاشماز به ایفای نقش پرداخت.
اوزان دولونای بازیگر نقش مرت در سریال قشر مرفه
 
اوزان در سال ۲۰۱۸ در کنار الیف دوغان در سریال قسمت ماهم بشه به هنرنمائی پرداخت. برخلاف علاقه زیاد بینندگان و رای بالای آن ها در رسانه های اجتماعی به این سریال، به دلیل اختلاف بین تهیه کننده و مدیر کانال پخش کننده، این سریال به صورت ناگهانی به پایان رسید. او اخیرا یا نقش جنک کاراچای در سریال استانبول ظالم به ایفای نقش پرداخته است. 

جوایز 

اوزان دولونای در سال ۲۰۱۸ موفق به دریافت جایزه Ustun Akmen برای بهترین بازیگر پر استعداد جوان شد. 
 

قد و وزن اوزان دولونای

قد اوزان ۱۸۰ سانتی متر و وزن او ۷۵ کیلوگرم است. 
 

همسر و دوست دختر اوزان دولونای 

اوزان مجرد است. او از سال ۲۰۱۵ و پس از بازی در سریال دروغ گو های کوچک شیرین رابطه خود را با ملیسا شنولسون آغاز کرد اما جدیدا این دو رابطه خود را با یکدیگر قطع کرده اند. هر دوی آن ها عکس های یکدیگر را از شبکه های اجتماعی خود پاک کرده اند. اوزان دولونای همچنین عاشق حیوانات است و یک گربه دارد.
 

همسر و دوست دختر اوزان دولونای 

اینستاگرام اوزان دولونای 

اوزان در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام فعال است و در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد. 
 

فیلم ها و سریال های اوزان دولونای 

۲۰۱۵- سریال دروغ های کوچ شیرین (Kucuk Yalancilar)

۲۰۱۶- سریال جر زن (Oyunbozan) 
 
۲۰۱۶- سریال قشر مرفه ( Yuksek sosyete)
 
۲۰۱۷- سریال گشت مدرسه (Lise Devriyesi)
 
۲۰۱۸- سریال قسمت ماهم بشه ( Darisi-Basimiza)
 
۲۰۱۹- سریال استانبول ظالم (Zalim istanbul) 
 
 
 
از دست ندهید