آیا پتوی سنگین به خواب بهتر کمک می کند؟ یافته های بسیار جالب

در این مقاله به فواید استفاده از پتوی سنگین و مطالعات علمی که در رابطه با نقش پتوی سنگین در ایجاد خوابی راحت انجام شده است اشاره خواهیم کرد. با وای آره همراه باشید: 

 

۱. افزایش سروتونین 

 

همانطور که میدانیم، پتوهای سنگین فشار ملایمی را به بدن وارد می نند. مطالعات علمی نشان میدهند که این فشار ملایم موجب افزایش سروتونین در مغز میشود. سروتونین نوعی انتقال دهنده عصبی برای تنظیم خواب است که باعث ایجاد آرامش در فرد میشود.

افزایش سروتونین  مغز با پتوی سنگین

از سوی دیگر احاطه شدن فرد توسط یک پتوی سنگین، بدن را تشویق به ترشح هورمون اکسی توسین میکند. این هورمون علاوه‌ بر تسکین درد و کاهش استرس باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و خواب شبانه خوبی را برای شما فراهم میکند.

 

 

۲. کاهش دلشوره و نگرانی 

 

آیا تابحال برایتان پیش آمده تا پس از ورود به تختتان افکار مختلف باعث پریشانی و دلشوره در شما شوند و جلوی خوابتان را بگیرند؟ یک پتوی سنگین میتواند با کاهش فعالیت در سیستم عصبی و کاهش نگرانی، این مشکل را حل کنید.

پتوی سنگین و کاهش دلشوره و نگرانی 

در صورت بروز این مشکل، یک مدیتیشن آرام و یک پتوی سنگین ممکن است تنها چیزهایی باشند که باعث شوند سریعتر به خواب بروید.

 

 

۳. کاهش بیقراری 

 

اگر شب‌ها در رختخواب پهلو به پهلو میشوید و پوزیشن خود را تند تند عوض میکنید و یا اینکه همسرتان با چرخیدن مداوم به پهلوها باعث میشود از خواب بیدار شوید، مشکل شما ممکن است با یک پتوی سنگین حل شود.

 

یک پتوی سنگین باعث میشود تا وزن بدن در سراسر آن توزیع شود و یک فشار ملایم به سراسر بدن وارد شود. این نیرو به جلوگیری از حرکت بدن و ثابت ماندن آن در حین خواب کمک میکند. 

کاهش بیقراری با استفاده از پتوی سنگیندرحالیکه استفاده از پتوهای سنگین برای ایجاد یک خواب راحت مفهوم جدیدی است اما گسترش استفاده از آن‌ها موجب حل بسیاری از اختلالات خواب و افزایش کیفیت آن خواهند شد.

 

از دست ندهید