لاتاری ملی آمریکا و۲۹حقیقت جالب در مورد آن که شما را شگفت زده می کند ۲۰۱۹

لاتاری ملی آمریکا، لاتاری محبوب ایالت ها ی مختلف آمریکا است. این نوع لاتاری، با لاتاری بین المللی که برای جذب مهاجر و حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده  برگزار می شود متفاوت است  بطوریکه در لاتاری ملی هدف برنده شدن پول است. با وای آره همراه باشید تا با حقایق جالب در مورد لاتاری ملی آمریکا آشنا شوید: 
 

۱. در قرون وسطی دولت های مختلف، لاتاری را بمنظور جمع آوری پول برای مصارف عمومی برگزار می کردند. لاتاری یکی از روش های بسیار شناخته شده و بی دردسر برای جمع آوری مالیات بوده است.

لاتاری ملی آمریکا و حقایق متحر کننده در مورد آن

۲. احتمال کشته شدن یک فرد توسط یک ماشین خودکار فروش ( که ۱ نفر در ۱۲ میلیون نفر است) از احتمال برنده شدن یک فرد در لاتاری بیشتر است.

 

۳. طبق بررسی های انجام شده، احتمال اینکه افراد پس از برنده شدن در لاتاری از زندگی روزمره نظیر خوردن صبحانه یا چت با دوستان لذت نبرند بیشتر است. 

 

۴. احتمال اینکه یک فرد رئیس جمهور آمریکا شود ( ۱ نفر در ۱۰ میلیون نفر) بیشتر از احتمال برنده شدن یک فرد در لاتاری ملی است.

 

۵. پروفسور دانشگاه استنفورد، جان. آر گینتر ۴ بار برنده لاتاری ملی شده است. احتمال اتفاق افتادن این رویداد ۱ در ۱۸ سپتیلون (عدد یک و ۲۴ صفر جلوی آن) است. طبق گفته دانشمندان، به دلیل اینکه این خانوم نخبه ریاضی است ممکن است به الگوریتم لاتاری پی برده و آن را در هم شکسته باشد. 

جان. آر گینتر ۴ بار برنده لاتاری ملی

۶. یک زن کالیفرنیایی پس از برنده شدن ۱.۳ میلیون دلار در لاتاری ملی بدون اینکه این موضوع را به همسرش بگوید بلافاصله درخواست طلاق داد( در آمریکا و اروپا و اکثر نقاط جهان دارایی زن و مرد بین دو طرف تقسیم می شود). دو سال بعد زمانیکه مرد به این موضوع پی برد از همسر سابق خود شکایت کرد و قاضی همه پول های لاتاری را تا پنی آخر از زن گرفت و به مرد بخشید. 

 

۷. آمریکایی ها برای خرید بلیط لاتاری ملی، بیشتر هزینه می کنند تا موسیقی، کتاب، فیلم، بازیهای ویدئویی و تماشای تیم های ورزشی.

۸. آمریکایی ها هر ساله ۷۰.۱۵ میلیارد دلار صرف خرید بلیط لاتاری ملی می کنند. 

 
شما چه در لاتاری شرکت کنید و چه نکنید، من میدانم که شما شانس برنده شدن را دارید. 
فران لبوویتز، متفکر آمریکایی 

۹. در سال ۱۹۹۷ و درست ۲۰ ماه پس از برنده شدن فردی بنام بیلی باب هارل جی آر در لاتاری ملی، وی از همسرش جدا شد و پس از اینکه شیاد ها سر او کلاه گذاشتند وی خودکشی کرد. او قبل از مرگ عنوان کرده بود که برنده شدن در لاتاری بدترین اتفاق زندگیش بوده است.

بیلی باب هارل جی آر برنده لاتاری ملی

۱۰. اندرو جک ویتاکر در دسامبر ۲۰۰۲ برنده ۳۱۵ میلیون دلار لاتاری پاوربال جک پات شد. پس از اینکه از او دزدی و شکایت شد و دختر و نوه دختری او از دنیا رفتند، وی با بغض اعلام کرد که کاش آن بلیط لاتاری را پاره کرده بودم. 

 

۱۱. حدود ۷۰ درصد از برندگان لاتاری ملی نه تنها تمام پول هایی را که برنده شده اند خرج می کنند بلکه در عرض ۷ سال پول های خودشان را نیز از دست می دهند. 

 

۱۲. احتمال اینکه برندگان لاتاری ملی در طی ۳ تا ۷ پس از برنده شدن دچار ورشکستی شوند بیشتر است. 

 

۱۳. رایج ترین شماره های کشیده شده در لاتاری ملی اعداد ۴۴، ۳۸ و ۴۰ هستند. 

۱۴. بیشترین شماره انتخاب شده در لاتاری ملی به ۷ ختم می شوند. 

 

۱۵. زمانی که افراد شماره های  لاتاری را انتخاب می کنند، تمایل دارند تا شماره ها را براساس شماره هفته قبلی انتخاب کنند.

 

۱۶. اگر شما هزاران بلیط لاتاری ملی بخرید، احتمال برنده شدن شما ۱ در ۲۹۲,۲۰۱,۳۳۸ است. شانس برنده شدن با کشیدن شماره ها بصورت متوالی افزایش پیدا نمی کند. 

 

۱۷. شهروندان نیویورک بیش از سایر ایالت های آمریکا بلیط لاتاری خریداری می کنند. رقم خرید به بیش از ۹ میلیارد دلار در سال می رسد. 

 

۱۸. شانس اینکه کسی برنده پاوربال شود ۱ در ۲۹۲ میلیون است.

 

۱۹. داکوتای شمالی کمترین میزان فروش بلیط لاتاری ملی را در بین ایالت های مختلف ایالات متحده دارد.

 

۲۰. مردان در ایالات متحده هر ۱۸ روز بازی لاتاری انجام می دهند درحالیکه این رقم در بین خانوم ها هر ۱۱ روز یکبار است. 

 

۲۱. حدود ۷۰ درصد از جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال در ایالات متحده حداقل یک بار در سال بلیط لاتاری ملی خریداری می کنند. همچنین ۴۵ درصد از بزرگسالان ۷۰ سال و بالاتر نیز حداقل یکبار در سال بلیط لاتاری می خرند. 

 

۲۲. تا به امروز، محبوب ترین خودرو هایی که برندگان لاتاری ملی پس از برنده شدن خریداری کرده اند آئودی است. خودرو رنج روور در رده دوم است. 

 

۲۳. طبق تحقیقات انجام شده، مردم ایالات متحده برنده شدن در لاتاری را به یافتن عشق واقعی ترجیح می دهند.

 

۲۴. در ایالات متحده،۴۴ ایالت در رقابت های لاتاری ملی شرکت می کنند. شش ایالتی که در این رقابت ها شرکت نمی کنند عبارتند از یوتا، آلاباما، آلاسکا، می سی سی پی، هاوایی و نوادا. نوادا به این دلیل در این رقابت ها شرکت نمی کند که در حال حاضر از شرط بندی سود می کند. 

 

۲۵. بزرگترین جک پات در تاریخ ایالات متحده مربوط به ژانویه ۲۰۱۶ بود که ۱.۵ میلیارد دلار ارزش داشت و بلیط برندگان در کالیفرنیا، تگزاس و فلوریدا فروخته شد. 

 

۲۶. تبلیغ کنندگان لاتاری متهم به هدف قرار دادن دورگه های آفریقایی- آمریکایی و افراد کم در آمد شده اند بطوریکه این تبلیغ کنندگان از آرزوهای این قشر در جهت رسیدن به سود خود سوء استفاده می کنند.

 

۲۷. سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا می تواند بیش از ۴۰ درصد از پول جایزه لاتاری ملی را برای خود بردارد. حتی ایالت های خاص می توانند مالیات های سنگین تری برای برندگان تعیین کنند.

 

۲۸. یک مرد استرالیایی به نام بیل مورگان پس از اینکه از دنیا رفت، ۱۴ دقیقه بعد دوباره زنده شد. او برای جشن گرفتن این اتفاق یک بلیط لاتاری خرید و یک ماشین به ارزش ۱۷،۰۰۰ دلار برنده شد. او هنگام مصاحبه در مورد این جایزه، ۲۵۰۰۰۰ دلار دیگر از جک پات برنده شد.

 

۲۹. لاتاری ها معمولا از سوی دولت برگزار می شوند و سود آن ها برای انواع برنامه های دولتی نظیر معافیت مالیاتی، مراقبت از افراد کهنسال، آموزش، مراقبت بهداشتی، امکانات ورزشی، پروژه های سخت و ساز و غیره صرف می شود.

از دست ندهید